Kişisel Web Blog

Twilio, SendGrid’i 3 milyar dolara satın aldı

05.02.2019
127
Twilio, SendGrid’i 3 milyar dolara satın aldı

Bulut irtibat platformu Twilio,  yalın bir biçimde toplu e-mail gönderme platformu olarak cümle parçası edebileceğimiz  SendGrid‘i satın almada sona geldiklerini duyurdu. Geçtiğimiz Ekim ayında duyurduğumuz satın alma işleminde ise büyük bir değişiklik var. Zira 4 ay önce 2 milyar dolara satın olmak için SendGrid’in kapısını çalan Twilio, yaptığı açıklamada satın alımın 3 milyar dolara tamamlandığını duyurdu.

SendGrid, Twilio’nun yüzde yüz iştiraki olarak etkinlik gösterecek. Oysa şirket SendGrid CEO’su Sameer Dholakia göre yönetilmeye devam edilecek. 2009 yılında kurulan Denver merkezli şirket,  şirketlere e-mail yollamak için bulut tabanlı bir hizmet sunuyor.

Tehlikesiz mesajlaşma platformları için yazılımlar sunan Twilio’nun SendGrid’i sektörde yük talep ediyor. Zira Cisco ve Avaya gibi şirketlerle rekabet halinde olan yazılım şirketi pazardaki konumunu da bu bağlamda güçlendirmeye çalışacaktır. Twilio’nun kurucu ortağı ve CEO’su Jeff Lawson, satın almadaki önemi vurgulayarak, “Etkili tip katılımı, her şirket için stratejik bir zorunluluktur. Acilen Twilio’nun bir parçası olan SendGrid ile hedefimiz, her cins müşteri katılımı için eksiksiz bir platform sağlamaktır.” dedi.

Twilio ile geliştiriciler ve işletmeler ses, video, mesajlaşma ve kimlik doğrulama işlemlerini ilk elden uygulamalara ekleyerek iletişimi daha bağlamsal ışık halkası getirir.  Şirketin müşterileri aralarında Uber, Box, DocuSign, Nordstrom, Coca-Cola, Walmart ve Home Depot gibi işletmeler bulunuyor. Satın alma ile birlikte Twilio ve SendGrid, 140 binden artı müşteriye hizmet verecek.

San Francisco merkezli Twilio, 2017’de New York Borsası’na açılmıştı.

SenGrid Twilio

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved