Kişisel Web Blog

Microsoft Office ürünlerini artık App Store’da bulmak mümkün

25.01.2019
153
Microsoft Office ürünlerini artık App Store’da bulmak mümkün

Apple, Microsoft Office ürünlerini nihayet App Store‘da yayınladı. Yayınlanan pakette Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve OneNote ürünleri yer alıyor.

Apple’ın dünya çapındaki geliştirici ilişkileri üst seviye direktörü Shaan Pruden, şirket geçtiğimiz sene App Store’u elden geçirdiğinde, Microsoft Office ile Apple’ı bir araya getirme fikriyle birkaç uygulamayı bir abonelik paketine aktarabileceğini söylemişti. Ama ortaklıkla ilgili yaşanan sorunlardan nedeniyle bu hafıza bir vakit için rafa kaldırılmıştı. Pruden, Microsoft’la çalışmalarına özel olarak getirdikleri özelliklerden birinin Office 365’i Mac App Store’a getirmek için gereksinim duydukları şeyin paketlere abone olma özelliği olduğunu söyledi. Microsoft 365’in Genel Başkan Yardımcısı Jared Spataro da bunun nedenini Microsoft’un Office 365’in bir uygulama paketi olarak satılması ve müşterileri her birini ayrı olarak indirmeye zorlayarak bu deneyimi başkalaştırmak istememesi olarak açıklamıştı.

Spataro, şu ana kadar müşterilerin muhakkak doğrudan Microsoft üzerinden pakete abone olabileceklerini söyledi. Ama bugünkü ilan, abonelik sürecini, montaj ve güncellemelerin tümünün App Store üzerinden gerçekleştirilebileceğini doğruluyor. Kısacası bunun sonucunda Microsoft ve Apple bu konuda anlaşmaya varmış oluyor.

App Store üzerinden indirilen Microsoft Office ürünleri, 359,99 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcıya sunuluyor. Fiilen ürünleri bilgisayarınıza bedava olarak indirebiliyorsunuz, ancak uygulamaları uygulamak istediğinizde ödeme planı seçmeniz isteniyor. Seçilen planlara göre her kullanıcının 1 terabayt yükleme alanı bulunuyor. Üstelik kullanıcı, tüm Apple, Android ve Windows cihazlar üzerinden aboneliğine erişebiliyor ve gittiği her yerde dosyalarına ulaşabiliyor.

App Store Apple Microsoft Office

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved