Kişisel Web Blog

İş Bankası’ndan pos cihazını rafa kaldıran uygulama: Maximum İşyerim

21.01.2019
139
İş Bankası’ndan pos cihazını rafa kaldıran uygulama: Maximum İşyerim

Şimdiye kadar sunduğu ürün ve hizmetlerle dijital bankacılık alanında uyarı çeken Türkiye Iş Bankası, yeni Maximum İşyerim uygulaması tamamen iş yerlerinin POS cihazına gereklilik duymadan cep telefonu ile ödeme almasını sağlıyor. Aza işyerlerinin faydalanabildiği bu yeni tatbik sinyâl.

Uygulamanın kullanımı ise oldukça kolay. Maximum İşyerim uygulaması üzerinden her işleme özel olarak bir QR kod üretiliyor. Bu kodun, Maximum Mobil üzerinden okutulmasıyla da ödeme hızlıca kabul edilebiliyor.

Iş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, uygulama ile kart ve POS cihazına fiziksel olarak gereksinim duyulmaksızın, mobil cihazdan mobil cihaza sağlanan etkileşim aracılığıyla alışverişin adamakıllı dijital ortamda tamamlanabildiğini söyledi. Sezen sözlerine şu cümlelerle devam etti:

“Zamanın son derece manâlı olduğu bu dönemde işlem akışını hızlandıran, POS cihazına olan bağımlılığı ortadan kaldıran bu yeni uygulamayı tasarlarken, Iş Bankası olarak çok tartı verdiğimiz müşteri deneyimini daha da ileri seviyeye taşımayı amaçladık. Cep telefonu kullanımının son derece yaygın olduğu ve hızla dijitalleşen ülkemizde uygulamanın alaka göreceğini öngörüyoruz. Bilhassa POS cihazı taşımak istemeyen ya da seyyar bir şekilde ödeme alma ihtiyacı olan işyerlerine, oldukça pratik bir mahsul sunuyoruz.”

Bunun yanı sıra POS müşterilerinin Maximum İşyerim platformunda sunulan diğer çoğu özellikten cep telefonlarını kullanarak kolay bir şekilde faydalanabileceklerini de belirtelim. Aynı şekilde işyerlerinin uygulama üzerinden kapsamlı bilgiler taşıyan mali raporları yakından peşine düşüp takip etmesi, satış bilgilerini ve işlem detaylarını hemen olan olarak görüntüleyebilmesi de mümkün.  Bu Nedenle iş yerleri satmak trendlerini ve performanslarını bundan böyle  pratik bir şekilde peşine düşüp takip edebilecek.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra Yalçın Sezen, ilerleyen dönemlerde platforma ticari müşterilerin ödeme sistemleri ihtiyaçlarına karşın başka özellikler de ekleyeceklerini belirtti.

Meslek Bankası Türkiye Iş Bankası

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved