Kişisel Web Blog

Kripto para dünyasının geleceği Webrazzi Fintech 2018 sahnesinde konuşuldu

26.12.2018
265
Kripto para dünyasının geleceği Webrazzi Fintech 2018 sahnesinde konuşuldu

Bugün gerçekleştirdiğimiz Webrazzi Fintech 2018 konferansımız bütün hızıyla devam ediyor. Etkinliğimizin konuşmacıları arasında bulunan Coiny CEO’su Ayberk Kuday ve Akademisyen, Ekonomist & Yazar Prof. Dr. Emre AlkinWebrazzi CEO’su Arda Tanrısal‘ın moderatörlüğünde kripto para dünyasında sırada nelerin olduğunu konuştu.

Konuşmasına paranın tarihçesinden ve kredi kartına kalan gelen yolculuğundan bahseden Prof. Dr. Emre Alkin, internetin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte alışkanlıklarımızın ve yaşayız biçimimizin değiştiğini dile getirdi.

Zeki telefonların bundan böyle SMS atmak ve arama gerçekleştirmek için kullanılmadığını sözlerine ekleyen Alkin, günümüzde telefonların o kadar müzik dinlemekten tutun da sosyal medyada gezinmeye kadar böylece fazla öbür program metni için kullanıldığını dile getirdi. Dijital dünyanın öneminden de bahseden Alkin, 2017 yılında binlerce maddi mağazanın kapandığını da dile getirdi.

Gelecekte alıştırma şeklimizin değişeceğini de bildiren Alkin, ABD’de 2027 yılında Freelance çalışanların bordrolu çalışanları geçeceğini de belirtti. Üretmekle sorunu olan bir toplum olmadığımızı da sözlerine ekleyen Alkin, zenginlik motivasyonunun başarılı ve çarpıcı işler yapmaktan geçtiğini de belirtti.

Blockchainin pek fazla bambaşka başvuru alanı olduğunu belirten Coiny CEO’su Ayberk Kuday, Coiny olarak blockchain teknolojisinin dijital varlıklar kısmında odaklandıklarını dile getirdi. İnsanların kripto paralara erişimini kolaylaştırmak amacı ile yola çıktıklarını belirten Kuday, kullanıcılarının bir mobil başvuru formu ile kısa sürede kripto paralara erişmesine olanak tanıdıklarını da iletti.

İlerleyen dönemlerde ise uygulamanın web ve Pro versiyonu ile gelişmeye devam ettiklerinin de altını çizen Kuday, süreçlerin tamamını regülasyonlara uyacak şekilde tasarladıklarını da ekledi. Hatırlatmak gerekirse Coiny’nin kripto varlık borsası olan Coiny Pro‘yu kullanıma sunduğunu ve Coiny Wallet web uygulaması ile karşımıza çıktığını sizlere geçtiğimiz aylarda aktarmıştık. Son olarak Coiny’nin tamamen Türkçe olduğunu ve TL ile ticaret yapabileceğini de gösteren Kuday, uygulamanın global olarak kullanılabildiğini de sözlerine ekledi.

“Patronlara değil liderlere ihtiyacımız var”

Gelecekte kağıt para gibi çözümlerin yok olacağını dile getiren Prof. Dr. Emre Alkin, insanların emekleri ile dürüst orantılı bir değer zinciri oluşacağını belirtti. Patronlara değil liderlere ihtiyacımız olduğunu belirten Alkin, galibiyet için enerjik bir dijital altyapıya ihtiyacımız olduğunun da altını çizdi.

Arda Kutsal Ayberk Kuday Coiny Emre Alkin

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved