Kişisel Web Blog

Ucuz uçak bileti almak için en doğru saatleri Skyscanner paylaştı

14.01.2019
148
Ucuz uçak bileti almak için en doğru saatleri Skyscanner paylaştı

Seyahat sitesi Skyscanner, geçmişteki uçuş verilerinden faydalanarak kullanıcılarına ucuz uçak bileti bulabilecekleri spesifik zamanı açıkladı. Açıklamasında sadece haftanın belli bir gününü belirtmenin ötesinde spesifik bir saat paylaşan Skyscanner, bu saatin doğu ABD saat dilimiyle sabah 5:00’e denk geldiğini belirtti.

Ucuz uçak bileti için en doğru saat 11:00

Skyscanner’ın tarihsel uçak verilerine kadar eğer uçak biletinden biriktirmek istiyorsanız, Türkiye saatiyle 11:00’de uçak bileti almanız gerekiyor. Aynı şekilde bu verilere tarafından 15:00 – 18:00 arasında uçak bileti ayırtmaktan kaçınmanızda üstünlük var.

Eğer ABD içinde gezi etmeyi düşünüyorsanız, biletleri 2 -3 hafta öncesinden ayırtmanız öneriliyor. ABD’den diğer bir ülkeye dolaşmak için ise 5-6 ay önce bilet alarak çok daha artı tasarruf etmeniz mümkün.

Skyscanner’ın paylaştığı verilerde uçak bileti almak için en yerinde ay, Ocak olarak öne çıkarken, onu Şubat ve Ağustos ayları takip ediyor. Skyscanner’ın verilerine tarafından uçak bileti almak için en uygun gün ise Pazar. Bu veriler ışığında, eğer seyahatlerinizde tasarruf etmek istiyorsanız, Pazar kahvaltısından hemencecik sonra, saat 11:00’de uçak biletlerine bakmaya başlasanız iyi olur.

Skyscanner

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved