Kişisel Web Blog

Modanisa.com, Goldman Sachs ve Wamda Capital’dan yatırım aldı

14.01.2019
158
Modanisa.com, Goldman Sachs ve Wamda Capital’dan yatırım aldı

Muhafazakar giyim ürünleri satan bir e-ticaret sitesi olarak hizmet veren Modanisa.com, yeni bir yatırım haberi ile karşımızda. Manâlı parasal yatırımcılarından oluşan bir konsorsiyumdan yatırım elde etmek için uzlaşma imzalayan Modanisa, şirketin azınlık hissesinin Dubai merkezli Wamda Capital ve Goldman Sachs‘a satışı için Rekabet Kurumu‘na başvuruda bulundu.

Yapılan anlaşmaya tarafından şirketin çoğunluk hissesi ve yönetimdeki laf hakkı ise kurucu ortaklarda kalacak. Yapılan yatırımın miktarı veya şirket değerlemesi ile ilgili bir data paylaşılmadığını da ekleyelim. Yapılan yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, yeni yatırımla birlikte dünya markası olma yolunda manâlı adımlar atacaklarına belirtti.

Avrupa ve Orta Doğu’da lojistik merkezleri kuracak

Bir yanlamasına e-ticaret ve lojistik altyapılarını güçlendirirken öteki yana Türkiye’den daha artı imalatçı ve markayı dünya ile buluşturma imkanına kavuşacaklarını da paylaşan Türe, Modanisa.com’un Avrupa ve Orta Doğu‘da kuracağı lojistik merkezleri ile Türkiye’den gönderdiği ürünlerini en fazla 3 günde bütün dünyaya ulaştırabileceğini de sözlerine ekledi.

2011 yılında yola meydana çıkan Modanisa, 8 yıl içinde 150 milyondan pozitif kadını sitesine çekmeyi başardı. Çoğu Türkiye’den edinmek üzere 650’den artı tasarımcı, üretici ve markayı 130 ülkeden tüketicilere ulaştıran Modanisa, birincil yatırımını 2013 yılında Aslanoba Capital’dan aldı.

2016 yılında ise 2. yatırımını bölge Modanisa, Suudi fon şirketi STC Ventures ve Dubai merkezli Wamda Ventures’tan yatırım aldı. Konsorsiyum üyesi, Wamda Capital idareci ortaklarından Khaled Talhouni, dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında bulunan Türkiye’nin ekonomik potansiyelinin yatırım kararını almada etkili olduğunu belirtti. Goldman Sachs ile birlikte bu yatırım kararını verdikleri için çok mutlu olduklarını da ileten Talhouni, Modanisa’nın işine birincil yatırımı yapan ortaklardan biri olduklarını da sözlerine ekledi.

Goldman Sachs modanisa.com Wamda Capital

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved