Kişisel Web Blog

Careem’in yatırımcısı potansiyel Uber – Careem birleşmesine yeşil ışık yaktı

23.01.2019
174
Careem’in yatırımcısı potansiyel Uber – Careem birleşmesine yeşil ışık yaktı

Careem’in en büyük yatırımcılarından biri olan Kingdom Holding, potansiyel UberCareem birleşmesi ile ilgili manâlı bir yorumlama paylaştı. Prens Alwaleed Bin Talal‘ın yatırım fonu olan Kingdom Holding, potansiyel birleşmeyi desteklediklerini açıkladı.

Davos’ta gerçekleşen World Economic Forum‘da açıklamalar yapan Kingdom Holding CEO’su Talal Bin Ibrahim Al Maiman, iki şirket arasındaki birleşme görüşmelerinin bir parçası olmadıkları ve bu sürece karışmadıklarını belirtti. Al Maiman’in eğer birleşme gerçekleşirse bu durumu destekleyeceklerini paylaştığını da ekleyelim.

Hatırlatmak gerekirse Prens Alwaleed 2017 yılında Careem’e 500 milyon dolar yatırım yapmıştı. Geçtiğimiz Ekim ayında da şirkete yatırım yapan Kingdom Holding’in Careem’in yönetim kurulunda olduğunu da belirtelim. Uber, geçtiğimiz Eylül ayından bu yana Orta Doğu’da daha etkin yapabilmek için Dubai merkezli Careem’i satın almaya çalışıyor.

Ortaya çıkan bilgilere kadar eğer bu uzlaşma gerçekleşirse Uber birleşme için Careem’e 2 – 2,5 milyar dolar gibi manâlı bir aidat ödeyecek. Hemen Şimdi iki şirketin pazarlık aşamasında olduğunu da belirtelim. Potansiyel Uber – Careem birleşmesi ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Ülkemizde de önemli adımlar atan Careem, İstanbul’daki taksiciler ile anlaşmaya da gitti.

Alwaleed bin Talal Careem Uber

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved