Kişisel Web Blog

Netflix’in gizli kalmış film kategorilerine kolay erişim: Netflix-Codes

04.01.2019
240
Netflix’in gizli kalmış film kategorilerine kolay erişim: Netflix-Codes

Dünyanın en popüler dijital yayın platformlarından Netflix‘in son dönemde hayatımıza giren ve çoğu alışkanlığımızı değiştiren yegane kavramlardan biri olduğunu bildirmek olası. Özellikle genç neslin izleme alışkanlarını doğru değiştiren ve dijitali hayatımızda daha önemli bir noktaya içeren platformda her yaştan izleyiciye hitap eden çoğu içerik bulunuyor. Ama bireysel fikrimi belirtmem icabında yüzlerce içeriğin bulunduğu platform, “arama” konusunda oldukça yetkisiz kalıyor.

Netflix’te “romantik komedi” türünde bir film izlemek istediğinizde ve arama motoruna “romantik komedi” yazdığınızda karşınıza çoğu ilgisiz netice çıkabiliyor. Türle yakından uzaktan ilgisi olmayan bu sonuçlar da gerçekten aradığınız filmi bulmanızı zorlaştırabiliyor. Geliştiriciler de benzer sorunlarla karşılaşmış olacak fakat Netflix-Codes adında bir platform yaratmışlar. Netflix-Codes, Netflix’in kodlarında gizlediği tüm film ve dizi kategorilerini tek bir platformda önünüze sunuyor, bu vesile ile izlemek istediğiniz filmlere tek bir tıkla ulaşmanıza tezgâhtar oluyor.

Netflix-Codes’da alıştığımız standart kategorilerden ayrı kategoriler de bulunuyor. “Denizde geçen korku filmleri“, “sıra dışı romantizm” bunlardan yalnızca birkaçı. Platform doğruca filmleri ülkelerine göre de bozmak mümkün oluyor. Kısacası Netflix-Codes, Netflix severlere önemli anlamda kolaylık sağlıyor ve film izlemeden önceki zamanı daha etkili bir şekilde kullanmanıza yardımcı oluyor.

Platformu göstermek için herhangi bir eklentiye gerek duyulmuyor. Netflix hesabınızı bilgisayarınızda aktif ettikten sonradan Netflix-Codes’un web sitesine girip istediğiniz kategoriye tıklayabiliyor ve oradan direkt olarak Netflix’in kendi web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Herhangi bir ekstra uygulamaya ya da eklentiye ihtiyaç duyulmaması da Netflix-Codes için olumlu bir özellik diyebiliriz.

Netflix-Codes’u bu linkten inceleyebilir, izlemek istediğiniz filmlere kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

Netflix Netflix film kategorileri Netflix-Codes

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved