Kişisel Web Blog

Evidea’nın çoğunluk hissesini Topbaş Ailesi aldı

07.01.2019
338
Evidea’nın çoğunluk hissesini Topbaş Ailesi aldı

Mobilya ve konut dekorasyonu alanında ülkemizin önde gelen firmalarından olan Evidea, yeni bir haber ile karşımızda. Geçtiğimiz yıllarda Tiger Global ve Emre Kurttepeli’nin Evidea’ya yatırım yaptığını sizlere aktarmıştık. Uzun zamandır bu Tiger Global ve Emre Kurttepeli‘nin hisselerini Topbaş Ailesi‘ne devrettiğine dair duyumlar alıyorduk.

5 milyon dolar yatırım yapmıştı

Demin ödev rakamı netleşmese de Tiger Global ve Emre Kurttepeli, sahip oldukları Evidea hisselerini Topbaş Ailesi’ne devretti. Tiger Global’in Evidea’ya 2013 ve 2015 yıllarında iki kere elde etmek üzere toplamda 5 milyon dolar yatırım yaptığını da ekleyelim.

bir de andırmak icabında Topbaş Ailesi, 2012 yılında Türkiye’nin manâlı e-ticaret sitelerinden olan E-Bebek.com‘un yetişkinlik hissesini de satın almıştı. Bu satın alımın arından E-Bebek.com’un kayda değer bir ivme kazandığını da hatırlatalım. Tiger Global ve Emre Kurttepeli hisselerinin Topbaş Ailesi’ne devredilmesi ile birlikte Evidea için de aynı bir yükseliş dönemi yaşanabilir. 2016 yılının Aralık ayında ilk somut mağazasını da açan Evidea, bu mağaza için takriben 2 milyon TL harcamıştı. E-Bebek’in mağazalaşması gibi Topbaş ailesinin yatırımı ile birlikte Evidea’nın da mağazalaşması ilerleyen süreçte atılacak adımlardan biri olabilir.

Şu lahza için laf konusu hisse devri ve gelecek planları ile ilgili herhangi bir veri paylaşılmadığını da ekleyelim. Yeni idare heyeti Halil Erdoğmuş ve Musa Topbaş tarafından oluşan Evidea’da hisse devri ile ilgili paylaşılacak veri ve yeni detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Emre Kurttepeli Evidea Tiger Global

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved