Kişisel Web Blog

Trello’nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanlar

05.01.2019
135

Trello’yu daha verimli kullanabilmeniz için bu yazımızda Trello’nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanları sizler için derledik. Daha önce ele aldığımız Trello power-uplarına incelemek isterseniz IK ve Operasyon power-uplarını inceleyebilir, dosya yönetimive geliştirici power-uplarına göz atabilirsiniz. Daha pozitif power-up çözümlemek için ayrıca otomasyon alanında keza de tahlil ve raporlama alanında  hazırladığımız yazılara bakabilirsiniz. Aynı şekilde Trello’da Pano’yu daha iyi yönetmeniz için ihtiyacınız olan Power-Up’lar‘ı da incelemenizi öneririz.

Big Picture

Bir PPM Power-Up aracı olan BigPicture proje yönetim deneyiminizi bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. Jira’nın en fazla satan eklentisi olarak öne meydana çıkan BigPicture’a bir süredir Trello’dan erişmek de mümkün. Renkli ve göz alıcı Gantt tablolarının kullanıldığı bu power-up görevleri planlamanızı kolaylaştırıyor. BigPicture sayesinde işleri otomatikleştirebilir ya da öbür modlar kullanarak tüm değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra sürükle bırak prensibiyle görevleri planlayabilmeniz ve görevlerinize linkler atayabilmeniz de muhtemel. BigPicture’ın Artificial Tasks özelliği daha fazla atama eklemenizi sağlarken, kartları gruplama ve ayırma özellikleri de sunuyor. Bahsettiğimiz özelliklerden de anlayabileceğiniz üzre BigPicture, bireysel kullanımdan çok takım çalışmasına odaklanıyor.

airfocus Prioritization

Trello kartlarınızı önceliklendirmenizi sağlayan airfocus, bununla birlikte daha etkili yol haritaları çıkarmanızı da muhtemel kılıyor. Airfocus doğru Trello üzerinden öncelik skorlarınızı ve yol haritası görselleştirmenizi görüntüleyebiliyorsunuz.

Airfocus ile Trello’da kanban ya da gantt yol haritalarını dakikalar içinde çıkarabilir ya da ekibinizle öncelikleri görselleştirerek irtibat kurabilirsiniz.

Hourly


Trello kartları üstünde harcadığınız zamanı ölçümleyen Hourly Power-Up’ı, iki ayrı modda çalışıyor. Bunlardan biri belli bir vakit aralığı tanımlayarak zamanlayıcı kullanmanızı sağlıyor, diğeri ise süreölçer benzeri başlat ve durdur prensibiyle çalışıyor.

Bu Nedenle hem bir karta ne dek süre harcadığınızı görebiliyorsunuz, keza de gün içinde ne kadar vakit çalıştığınızı ölçümleyebiliyorsunuz. Diğer Taraftan tüm bunları sadece Trello üzerinden olabilmek, daha verimli bir şekilde çalışmanızı sağlıyor.

Charts by Vizydrop

Vizydrop gerçekte verileri keşfetmenin doğal yolunu sunmak için üretilen bir akıllı işletme platformu. Vizydrp’un Trello Power-Up’ı da aynı bir prensiple kullanıcılarının ilgisine sunuluyor. 

Panonuzda bulunan verileri görselleştirmeyi karşılayan bu power-up, CSV dosyalarında, bilgi bağlantılarında ve öteki uygulamalarda bulunan verileri kolayca görselleştirebiliyor. Raporlar üretmek için de basit ve elastik bir düzenleyici kullanıyor. 

Trello için önceden tanımlanmış şablonlar kullanan Vizydrop power-upı, Trello kullanıcıları için kullanımı kolaylaştırmak adına halihazırda kullanılan tablolara da yer veriyor. 

Epic Cards by Screenful

Epic Cards by Screenful Power-Up’ıkartları gruplayarak daha geniş meslek akışı yaratmanızı sağlıyor. Kartlar tamamlandıkça ne dek yol aldığınızı da zahmetsizce görebiliyorsunuz.

Tüm panolardaki kartları ilişkilerine tarafından gruplamanızı karşılayan Epic Cards aynı zamanda bir kart hiyerarşi yaratmanızı da muhtemel kılıyor. Hatta bu power up ile kartlara daha alçak görevler eklemeniz de laf konusu oluyor. Birbiriyle ilişkili kartları zahmetsizce bulabildiğiniz bu sistem doğruca aniden artı panoda yer alan iş akışınızın ilerleme sürecini de yakından peşine düşüp takip edebiliyorsunuz.

MockFlow WireframePro


Mockflow WireFramePro Power-Up’ı, ekibinizin Trello üstünde çabuk bir şekilde kullanıcı arayüzü tasarım konseptleri çizmesini sağlıyor. Aynı şekilde bu çizimi paylaşabilen takım üyeleri, bu power-up doğruca MockFlow’u Trello’ya taşımış oluyor. Etkileyici bir power-up olduğunu bildirmek mümkün.

Trello

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved