Kişisel Web Blog

Nasdaq, Bitcoin ve Ethereum’u küresel veri hizmetleri endeksine ekledi

13.02.2019
141
Nasdaq, Bitcoin ve Ethereum’u küresel veri hizmetleri endeksine ekledi

Daha önce sizlere Nasdaq‘ın kripto para ve blockchain alanındaki planlarını aktarmıştık. Pazartesi günü blockchain data ve araştırma şirketi Brave New Coin ile ortaklığa gittiğini duyuran Nasdaq, kullanıcılara 25 Şubat’tan itibaren iki yeni endeksten veriler aktaracak.  Nasdaq Global Index Bilgi ServiceSM üzerinden gerçekleşecek olan bu bilgi akışı, Bitcoin Liquid Index (BLX) ve Ethereum Liquid Index (ELX)’ten alınan verilerin hakiki zamanlı olarak birleştirilmesiyle sağlanacak.

BLX ve ELX indekslerinin, özellikle 1 bitcoinin ve 1 etherumun reel zamanlı olarak USD karşılığını aktaracağını belirtelim. Verilerin 30 saniyede 1 güncelleneceğini eklemekte de avantaj var.

bu arada Nasdaq, her iki endeksin de Milletlerarası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü ilkelerine karşı “egemen olarak denetlenen” bir metodoloji kullanılarak hesaplandığını söyledi. Bu noktada BLX’in, kripto yatırımcıları aralarında en fazla başvurulan BTC endekslerinden biri olduğunu hatırlatalım. Dahası BLX’in hesaplamalarının geçmişi 2010 yılına değin uzanıyor. Benzer şekilde, ELX’in hesaplamalarının da 2014 yılına değin uzandığını ekleyelim.

Kripto para ve blockchain alanlarında oldukça etkin olan Nasdaq, geçtiğimiz aylarda blockchain girişimi Symbiont’un B serisi yatırım turuna liderlik etmişti. Benzer şekilde yatırım şirketi VanEck ile ortaklık ederek pazara yeni ve yasallaştırılmış bir bitik getirmeyi amaçlayan Nasdaq, geleceğin blockchain ve kripto para dünyasında yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Bitcoin Ethereum Nastaq

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved