Kişisel Web Blog

Terenin Faydaları Nedir? Tere Tüketmek İçin 8 Neden

08.02.2019
1.591

Tere, daha çok salatalarda kullandığımız bir bitkidir. Hakkında çok fazla şey bilinmeyen terenin faydaları nedir? İşte tere tüketmek için 8 neden…

Terenin Faydaları Nedir? Tere Tüketmek İçin 8 Neden

Tere, turpgiller familyasından olan yeşil yapraklı bir bitkidir. Bu bitki, mutfaklarımızda daha çok salatalarda kullanılmak üzere yer alıyor. Aslında tere hakkında çok az şey biliyoruz. Bu bitki, vücudumuzda pek çok şeye iyi geliyor. 

Terenin faydaları neler?

Tere, ülkemizde de bolca yetişen ancak anavatanı Asya olan bir besin. Özellikle karaciğere etkisiyle bilinen tereyi neden tüketmelisiniz? İşte tere tüketmek için 8 neden…

1. Tere oldukça güçlü bir idrar söktürücüdür. Böbrekleri ve idrar yollarını temizliyor. İdrar yolu enfeksiyonuna iyi geliyor.

2. Tere, tam bir akciğer ve karaciğer dostu. Akciğer ve karaciğerlerdeki tahribatı onaran bu bitki, aynı zamanda vücudun sigaranın etkilerinden temizlenmesine de yardım ediyor.

3. Kanseri önleyen şifa deposu besinler arasında yer alıyor. Tere, içerdiği yüksek besin değerleri ile kanser riskini azaltıyor. Araştırmalar, terenin, var olan tümörü küçülttüğünü de söylüyor.

MAYDANOZUN BİLİNMEYEN 15 FAYDASI


4. Yüksek bir demir kaynağıdır. Bu özelliği ile vücuttaki demir eksikliğini tedavi ediyor.

5. Nezle ve grip gibi hastalıklara iyi geliyor. 

6. Hazmı kolaylaştırıyor, sindirim sistemine yardımcı oluyor.

7. Tere, nane ile de benzer özellikler gösteriyor. Tıpkı nane gibi tere de rahatlatıyor ve sakinleştiriyor. Bu özelliği ile uyku sorunlarına da iyi geliyor. 

8. Emziren anneler için de oldukça faydalı. Düzenli tüketilen tere, sütü artırıyor. 

Tere nasıl tüketilir?

Tere, daha çok çiğ tüketilmesi önerilen bir bitki. Salatalarda ya da sandviçlerde tüketmek hem kolay hem de lezzetli olacaktır. 

SEMİZOTU NELERE İYİ GELİYOR?

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved