Kişisel Web Blog

 Netmarble’ın yeni EMEA Genel Müdürü Aras Şenyüz oldu

07.02.2019
193
 Netmarble’ın yeni EMEA Genel Müdürü Aras Şenyüz oldu

Dünyadaki en büyük ilk 5 oyun şirketinden biri olan Netmarble‘ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Genel Müdürlüğü görevine Aras Şenyüz atandı. Şimdiye değin EMEA Genel Müdürlüğü görevinde yer alan Uzlaşma Özistek ise Netmarble Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek.

Kasım 2017 tarihinden bu yana Netmarble EMEA Genel Müdür Yardımcısı olarak atama yapan Aras Şenyüz, son 3 yıldır Wolfteam ve Paramanya gibi oyunlar için düzenlenen turnuvalarla Türkiye’de e – sporun gelişimine katkı sağladı.

ilk olarak 2013 yılında Netmarble’a katılan Şenyüz, mobil dijital pazarlamayı önceliklendirerek Paramanya mobil oyun lansmanı ile Avrupa ve Türkiye’de bir çok ödül aldı.  Şenyüz bu başarısının ardındaki bölgenin mobil dijital pazarlama konusunda aranan isimleri aralarında yer aldı ve çeşitli platformlarda verdiği mobil pazarlama eğitimleriyle uyarı çekti.

Pazarlama alanında çeşitli görevlerde üst seviye idareci olarak çalışan Şenyüz, Netmarble namına EMEA bölgesinde ve Türkiye’de dijital oyun sektöründe başarılı projeleri hayata geçirdi. Bu noktada Şenyüz’ün Wolfteam ve Paramanya gibi oyunlar için düzenlenen turnuvalarla, ülkemizde e-sporun gelişimine kayda değer katkı maddesi karşılayan projeler geliştirdiğini de tekrarlayalım.

Şenyüz, atamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, dünyada ve Türkiye’de tez çoğalan dijital oyun ve espor alanında daha artı çalışacaklarını belirtti:

“Ülkemizin dijital oyun sektöründe büyük potansiyeli var. Türkiye’yi bu alanda laf sahibi yerine getirmek üzere tüm paydaşlarımızla, sponsor şirketlerle, e-spor kulüplerimizle, oyuncularımızla, oyun geliştirici şirketlerle daha çok çalışacağız. Üreteceğimiz yeni projelerle Netmarble’ı Türkiye ve Orta Doğu’nun 1 numaralı dijital oyun firması yaptık, şimdi amacımız yeni yatırım projelerimiz ile ülkemizden çıkacak bir sonraki büyük oyun yatırımını bulmak.”

2000 yılında Kore’de kurulan ve hem Asya’da hem de  dünyada en çabuk gelişen mobil oyun şirketlerinden biri olan Netmarble’ın küresel olarak 5 binin üzerinde çalışanı bulunuyor. Netmarble’ın yalnızca Asya’da değil ABD ve Kanada gibi ülkelerde de başarılı oyun stüdyolarını satın alarak büyümeyi hedeflediğini de söyleyelim.

Aras Şenyüz Barış Özistek EMEA Genel Müdürlüğü Netmarble

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved