Kişisel Web Blog

LG ilk katlanabilir televizyon modelini tanıttı

08.01.2019
165
LG ilk katlanabilir televizyon modelini tanıttı

Katlanabilir ekranlar her geçen gün daha da pozitif karşımıza çıkmaya başladı. ilk olarak zeki telefon modellerinde kullanılması planlanan katlanabilir ekran teknolojisi LG tamamen bir televizyonda karşımıza çıktı. Geçtiğimiz Aralık ayında LG’nin 2019 yılında katlanabilir bir televizyon modeli üreteceği iddia edilmişti.

Bugün ise ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2019 (Consumer Electronics Show) zarfında bir basın toplantısı düzenleyen LG, ilk katlanabilir televizyon modelini tanıttı. LG Signature OLED TV R (model 65R9) adındaki katlanabilir televizyon modeli, 65 inç büyüklüğünde.

Adından da anlaşılabileceği gibi OLED bir panel kullanan LG Signature OLED TV R modeli, oldukça başarılı bir görüntü kalitesi sunuyor. Evet LG Signature OLED TV R modeli Pazardaki bütün televizyon modellerinden öbür bir tasarıma sahip ve bu tasarımın epeyce premium olduğu bir reel.

Ne kadar zorunlu?

Lakin bu tasarımın ne dek efektif veya zorunlu olduğu ise iyice bir soru işareti. Katlanabilir ekran teknolojisinin zeki telefonlarda kullanılması cihazın keza tablet hem telefon olarak kullanılmasına imkan vermesi gibi bir mantığa sahip. LG Signature OLED TV R modelinde ise herhangi bir başvuru avantajı yok.

Henüz LG Signature OLED TV R (model 65R9) modelinin fiyatı ile ilgili bir bilgi paylaşılmadığını belirtelim. Fakat bu katlanabilir televizyon modelinin LG’nin en fiyatı yüksek televizyon modeli olacağını ve hatta LG’nin 8K çözünürlüğe sahip olan televizyon modelinden daha fiyatı yüksek olacağını da ekleyelim.

Andırmak icabında ilk katlanabilir zeki telefon modeli 2018 yılında Çin merkezli Royole firması tarafından üretilmişti. Bu haberin arkasından ise Samsung‘un katlanabilir bir zeki telefon üstünde çalıştığını ve bu modelin 2019 yılında karşımıza çıkacağını da öğrenmiştik.

Katlanabilir ekran LG LG Signature OLED TV R OLED

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved