Kişisel Web Blog

Cardtek, Samsung Electronics ve First Data’dan “SoftPOS” için iş birliği

16.01.2019
172
Cardtek, Samsung Electronics ve First Data’dan “SoftPOS” için iş birliği

Ödeme teknolojileri alanında 35’ten fazla ülkede müşterilerine çözümler sağlayan Cardtek, Samsung Electronics ve First Bilgi Polonya ile NFC (yakın bölge iletişimi) özellikli akıllı telefon ve tabletlerin POS terminali olarak kullanmasını sağlayan “SoftPOS” çözümü için iş birliği anlaşmasına imza attığını duyurdu.

Yapılan meslek birliği tamamen Samsung’un zeki telefon ve tabletleri ilave bir cihaza ihtiyaç duyulmaksızın, yalnızca bir başvuru yüklenerek, temassız EMV işlemlerin kabul edildiği bir mobil POS terminaline dönüşüyor. Natürel oysa bunun Cardtek’in SoftPOS çözümü doğru mümkün olduğunu da ekleyelim.

Cardtek, Samsung-Knox emniyet altyapısı kullanan zeki telefonlarda temassız EMV işlemlerin kabulünü karşılayan çok katmanlı güvenlik protokolleri ve EMV temelli olarak ödeme altyapılarının Android işletim sistemine adaptasyonu için gerekli çözümü sağlarken First Veri ise işlem kabulü anlamında seri ve güvenli bir işletim hizmeti sunacak.

Polonya’da hizmete sunulacak

Uygulamanın pilot çalışmalarının 2019 yılının ilk yarısında Polonya’da hayata geçmesi planlanıyor. İlerleyen dönemde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde de hizmetin yaygınlaşması planlanıyor. Yapılan iş birliği ile ilgili bir izah etme yapan Cardtek CEO’su Turgut Güney, Samsung ve First Bilgi ile geliştirdikleri altyapının mevcutta kullanılan akıllı telefon ve tabletlerin, EMV temelli olarak temassız ödeme işlemi kabulü noktasında köklü değişiklik niteliğinde bir yeniliği hayatımıza kazandırdığını dile getirdi.

Dijital ödemelerde lider teknoloji sağlayıcılarından biri olarak, pazardaki oyunu değiştiren bu mobil inovasyonun bir parçası olmaktan kibir duyduklarını da paylaşan Güney, zeki telefonları mobil ödeme terminali olarak etkinleştirmenin verimlilik ve yayılım açısından çığır açacağına inandığını da belirtti.

Samsung Electronics Başkanı Joseph Kim ise bu ortaklığın eksiksiz ve tehlikesiz mobil ticarete geçişte büyük bir adım olduğunu belirterek, ortaya konulan çözümün, dilekçe ve kullanım kolaylığı baştan sona nakitsiz topluma geçişte devrim yaratacağını da sözlerine ekledi.

Cardtek First Data Samsung SoftPOS

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved