Kişisel Web Blog

Yemeksepeti’nin sahibi olan Delivery Hero, Almanya’daki işini Takeaway.com’a satıyor

26.12.2018
387
Yemeksepeti’nin sahibi olan Delivery Hero, Almanya’daki işini Takeaway.com’a satıyor

2015 yılında, 589 milyon değerlendirme ile Yemeksepeti.com’u satın bölge Delivery Hero, esas vatanı olan Almanya’daki işini 1,1 milyar dolar karşılığında Hollandalı rakibi Takeaway.com‘a satıyor.

Uzlaşma, Almanya’daki tüm teslimat faaliyetlerini kapsamakta olup hemen Takeaway.com’un Lieferando.de markasıyla birleşecek olan Lieferheld, Pizza.de ve foodora markalarını da içeriyor. Şirket anlaşmayı ayrıca nakit ayrıca de hisse verme yöntemiyle gerçekleştiriyor. Anlaşmanın 2019’un birincil yarısında kapanması bekleniyor

Şirket, Delivery Hero’nun Almanya’daki işletmelerinin 23 milyon Euro’luk sipariş kaydettiğini, şirketin brüt ürün değerinin 462 milyon Euro ve gelirlerinin ise 76 milyon Euro olduğunu bildirdi. Takeaway.com’un kurucusu ve CEO’su Jitse Groen, bu işlemin Takeaway.com’a Alman pazarında, hem tüketiciler hem de müşterek restoranlar için daha dinç bir öneri sunduğunu; ayrıca, Takeaway.com’un karlı bir online yemek yemek dağılım işi oluşturulmasında kayda değer ölçüde büyümesine müsade verdiğini söylüyor.

Takeaway.com’un Almanya’daki siparişlerini az kalsın ikiye katlamasına karşın, online yiyecek dağıtımının Avrupa’daki asgari seviyelerdeki payı göz önünde bulundurulduğunda, hala büyük bir çoğaltma olduğunu, bu yüzden Delivery Hero’yu hissedar olarak memnuniyetle beklediklerinin altını çiziyor.

Delivery Hero Takeaway.com

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved