Kişisel Web Blog

Uygun fiyatlı iPhone SE, ABD’de tekrar satışa sunuldu

21.01.2019
121
Uygun fiyatlı iPhone SE, ABD’de tekrar satışa sunuldu

Apple’ın piyasa değerinin son 6 ay içinde yüzde 33 oranında düştüğünü sizlere daha önce aktarmıştık. Bu düşüşün en büyük nedenlerinden biri ise iPhone satışlarının beklenenin altında kalması. Bu durumu değiştirmeyi hedefleyen Apple, satıştan kaldırdığı iPhone SE modelini kısa süreliğine de olsa tekrar satışa sundu.

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone XS, XS Max ve XR modellerinin tanıtılması ile birlikte iPhone X, iPhone SE ve iPhone 6s modelleri satıştan kaldırılmıştı. Macrumors’ın paylaştığı bir habere göre Apple, kısa süreliğine olsa da ilk olarak 2016 yılında karşımıza meydana çıkan iPhone SE modelini her yerde satışa sundu.

249 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Cumartesi günü başlayan iPhone SE satışı Pazar sabahı stokların tükenmesi ile birlikte sonlandı. Söz konusu iPhone SE satışının sadece ABD için gerçekleştiğini ve fiyatlarda indirim uygulandığını da ekleyelim. 32 ve 128 GB edinmek üzere iki farklı iPhone SE versiyonu satışa sunulduğunu ve 32 GB’lık modelin 249, 128 GB’lık modelin ise 299 dolar fiyat etiketine sahip olduğunu da ekleyelim.

Uzay grisi, roze altın, altın ve gümüş olmak üzere 4 bambaşka renge sahip olan iPhone SE, açık ara en ucuz iPhone modeli olarak karşımıza çıkıyor. 249 dolarlık iPhone SE haricinde alabileceğiniz en ucuz iPhone modelinin 449 dolarlık iPhone 7 olduğunu da ekleyelim.

Apple’ın neden iPhone SE modelini bitmiş satışa sunduğu ile ilgili herhangi bir veri bulunmuyor. iPhone SE modeli her tarafta satışa çıkacak mı veya ABD açık havada satılacak mı bunları ise süre gösterecek. Son olarak iPhone SE modelinin yeni versiyonunun 2019 yılında karşımıza çıkabileceğini de hatırlatalım.

Apple iPhone iPhone SE

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved