Kişisel Web Blog

Ünlü Analiste Göre Microsoft, İki Yeni Xbox Modeli Çıkaracak

28.12.2018
1.546
Ünlü Analiste Göre Microsoft, İki Yeni Xbox Modeli Çıkaracak
ABD’de oyun, sosyal ağ ve elektronik ürünler hakkında yaptığı analizler ile belli Michael Pachter, Microsoft’un bir sonraki Xbox için bir yok iki model üstünde çalıştığını iddia etti. Pachter’a göre bu iki modelden biri kuvvetli donanımıyla öne çıkarken diğeri ise yerinde fiyatı ile oyunseverler ile buluşacak.

Sony ve Microsoft’un yeni cins oyun konsolları hakkında ortaya atılan iddialar her geçen gün artıyor. Son zamanlarda Microsoft’un 4 buluş üzerinde çalıştığı, bunlardan ikisinin mevcut Xbox One oyun konsolları ile alakalı olduğu ve öteki ikisinin de yeni Xbox’lar ile ilgili olduğu konuşuluyordu. 

GamingBolt’un araştırmacı Michael Pachter ile yaptığı röportajda Pachter, Microsoft’un iki yeni Xbox Scarlett ile karşımıza çıkacağını bahis etti. Pachter, bununla birlikte bu iki yeni üründen birinin uygun fiyatlı olacağını, diğerinin ise kuvvetli donanımıyla klasik bir ev tipi oyun konsolu olacağını söyledi. Pachter, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yerinde fiyatlı olan yeni cihazın Steam’e aynı bir mantıkta, sadece indirilen oyunlar ile çalışan değişmez disk veya disk sürücüsü olmayan bir aygıt olmasını bekliyorum. Ayrıca cihazın 4K özelliği olmayacağını ve 100 $ civarında bir satış fiyatıyla piyasaya çıkacağını varsayım ediyorum. Diğer cihazın ise satış fiyatını 400 $ olarak tahmin ediyorum. Bu cihazda 4K desteğiyle birlikte sanal gerçeklik desteği de olabilir.”

Sony ve PlayStation hakkında da konuşan Pachter, “Bence Sony 4K ve 240 FPS özellikli PSVR destekli tek bir cihaz geliştirecek. Sony’nin Xbox gibi ikinci bir cihaz geliştirmesi beni şaşırtır.” ifadelerini kullandı.

Microsoft’un kurduğu altyapının, indirme odaklı bir oyun konsolu sunmak için daha kullanışlı olduğunu bildiren Pachter, “Sony’nin geliştirdiği PlayStation Now da aynı mantıkta çalışıyor ama PlayStation Now’u sadece PlayStation’ınızda kullanabiliyorsunuz. Microsoft’un avantajı ise Play Anywhere özelliği sayesinde Xbox için aldığınız bir oyunu kişisel bilgisayarınızda da oynayabiliyorsunuz. Microsoft yeni tür Steam’e aynı indirme odaklı oyun konsolları için rakiplerine göre daha önde.” dedi.

Son dönemde bulut oyunlarına yönelen Microsoft’un dinç donanımıyla gelecek yeni Xbox’ın yanında indirme odaklı bir aygıt daha geliştirmesine az kalsın emin gözüyle bakılıyor. Oyun konsolu geliştiricilerinin yeni ürünlerini görmek için biraz daha beklememiz gerekebilir. Firmaların yeni ürünlerini, 2019’da düzenlenecek E3 fuarında tanıtması bekleniyor. 

Kaynak : https://gamingbolt.com/microsoft-may-have-two-next-gen-xbox-variants-says-pachter

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved