Kişisel Web Blog

Ücretsiz fotoğraf için arama motoru: Pixel Mob

22.01.2019
169
Ücretsiz fotoğraf için arama motoru: Pixel Mob

Pixel Mob, bedava görseller için bir arama motoru işlevi görüyor. Anahtar kelimeler üzerinden Pixabay, Pexels, Unsplash ve Stockvault’a yüklenen fotoğrafları kullanıcılarına sunan Pixel Mob, The Stocks isimli aracı hatırlıyor.

Pixel Mob üstünde aradığınız fotoğrafları ayrı filtreler kullanarak segmente edebiliyorsunuz. Mesela eğer bir araba fotoğrafı arıyorsanız, Pixel Mob’a otomobil anahtar kelimesini yazdıktan sonra sağ üstteki köşede bulunan otobüs, ambulans, cruiser veya coupe gibi kelimelere basarak aklınızdaki otomobil modeline daha basit ulaşabiliyorsunuz.

Benzer şekilde fotoğrafların yer aldığı kaynak siteleri de filtreleyebilmeniz muhtemel. Siz de benim gibi Pexels ve Unsplash’i seçim edip pixabay’a bakmaktan kaçınıyorsanız, Pixel Mob’un bu filtresini oldukça elverişli bulabilirsiniz. Benzer anda ayrıca Unsplash ayrıca de Pexels fotoğraflarını incelemenizi sağlayan Pixel Mob bu esnada diğer platformlardaki fotoğrafları  devre dışı bırakmanızı sağlıyor.

İndirmek istediğiniz fotoğrafların üstünde yer alan butonlara bastığınızda ise fotoğrafın yer aldığı siteye yönlendiriliyorsunuz. Böylece fotoğrafları yönlendirildiğiniz bedava resim sitesinden kolayca indirebiliyorsunuz. Pixel Mob’un kendi sitesi üzerinden indirme imkanı sunmaması, bir nevi arabulucu bedava stok fotoğrafların Google’ı olarak konumlandırıyor.

aynı zamanda Shopify’da tam zamanlı olarak çalışan girişimin kurucusu Brydon McCluskey, yakında resim sitelerine yenilerinin de ekleyeceğini ifade ediyor. The Stocks ile karşılaştırdığımızda arayüz bakımından Pixel Mob’un kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz.

Ama platformunda bedava fotoğrafların yanı sıra fontlara, ikonlara ve videolara da yer veren The Stocks, segmentasyon ve farklılık açısından tercih sebebi olabilir. öte yandan Pixel Mob’un The Stocks.im’in tersine tüm arama sonuçlarını tek bir yerde göstermesi önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor.

Pixel Mob

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved