Kişisel Web Blog

Uber, otonom e-bisiklet ve e-scooter’lar geliştirecek

21.01.2019
145
Uber, otonom e-bisiklet ve e-scooter’lar geliştirecek

Teknoloji şirketleri kentsel ulaşımda mikro taşımacılığa olan odağını artırırken, Uber otonom bisiklet ve e-scooter dünyasına yatırım yapmak için düğmeye basıyor.

Geçtiğimiz sene Jump’ı satın alarak, e-bisiklet dünyasına ağırlığını koymaya çalışan teknoloji şirketi, otonom bisikletlere  jump_rides Grup ile odaklanacak. UberATG ise otonom araçlarla ilgili çalışmalarını sürdürecek.

Teknoloji dergisi Wired’ın eski yayın yönetmeni bugünün 3DRoboticsin CEO’su Chris Anderson, Uber’in bu gelişmeyi haftasonunda gerçekleştirilen DIY Robotics etkinliğinde duyurduğunu açıkladı.  Buna kadar, şirketin e-bisikletleri ve e-scooter’ları gelecekte bağımsız olarak yük istasyonlarına gidebilecekler.

Bataryası biten araçları bugüne değin Uber çalışanları toplayarak, en yakın çok miktar istasyonlarına ulaştırıyorlardı. Bu bağlamda e-scooter ve e-bisikletlerin operasyonel maliyetleri de manâlı ölçüde azalabilir. Bu ardada e-bisiklet ve e-scooter pazarının domine isimleri Bird ve Lime ise daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek için bugünlerde acenteleri ile meslek birliğine gittiklerini paylaşalım.

Yeni Uber departmanına “Micromobility Robotics” adı verilecek. Birim, Uber’in bağlı kuruluşu Jump’ta kurulacak. Uber, bir önceki sene takriben 200 milyon dolara  satın almıştı. 

e-bisiklet e-scooter JUMP Uber

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved