Kişisel Web Blog

Trello’nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanlar

05.01.2019
122

Trello’yu daha bereketli kullanabilmeniz için bu yazımızda Trello’nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanları sizler için derledik. Daha önce ele aldığımız Trello power-uplarına incelemek isterseniz IK ve Işlem power-uplarını inceleyebilir, dosya yönetimive geliştirici power-uplarına göz atabilirsiniz. Daha fazla power-up araştırmak için hem otomasyon alanında ayrıca de tahlil ve raporlama alanında  hazırladığımız yazılara bakabilirsiniz. Aynı şekilde Trello’da Pano’yu daha iyi yönetmeniz için ihtiyacınız olan Power-Up’lar‘ı da incelemenizi öneririz.

Big Picture

Bir PPM Power-Up arabulucu olan BigPicture proje yönetim deneyiminizi bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. Jira’nın en çok satan eklentisi olarak öne meydana çıkan BigPicture’a bir süredir Trello’dan erişmek de muhtemel. Renkli ve çekici Gantt tablolarının kullanıldığı bu power-up görevleri planlamanızı kolaylaştırıyor. BigPicture bir uçtan bir uca işleri otomatikleştirebilir ya da öbür modlar kullanarak tüm değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra sürükle bırak prensibiyle görevleri planlayabilmeniz ve görevlerinize linkler atayabilmeniz de muhtemel. BigPicture’ın Artificial Tasks özelliği daha fazla tahsis eklemenizi sağlarken, kartları gruplama ve ayırma özellikleri de sunuyor. Bahsettiğimiz özelliklerden de anlayabileceğiniz üzre BigPicture, kişisel kullanımdan fazla ekip çalışmasına odaklanıyor.

airfocus Prioritization

Trello kartlarınızı önceliklendirmenizi karşılayan airfocus, bununla birlikte daha etkin yol haritaları çıkarmanızı da muhtemel kılıyor. Airfocus sayesinde Trello üzerinden öncelik skorlarınızı ve yol haritası görselleştirmenizi görüntüleyebiliyorsunuz.

Airfocus ile Trello’da kanban veya gantt yol haritalarını dakikalar içinde çıkarabilir ya da ekibinizle öncelikleri görselleştirerek iletişim kurabilirsiniz.

Hourly


Trello kartları üzerinde harcadığınız zamanı ölçümleyen Hourly Power-Up’ı, iki bambaşka modda çalışıyor. Bunlardan biri belirli bir süre aralığı tanımlayarak zamanlayıcı kullanmanızı sağlıyor, diğeri ise süreölçer yarı başlat ve durdur prensibiyle çalışıyor.

Bu Nedenle ayrıca bir karta ne dek vakit harcadığınızı görebiliyorsunuz, keza de gün içinde ne dek vakit çalıştığınızı ölçümleyebiliyorsunuz. Bundan Başka bütün bunları yalnızca Trello üzerinden olabilmek, daha verimli bir şekilde çalışmanızı sağlıyor.

Charts by Vizydrop

Vizydrop fiilen verileri keşfetmenin doğal yolunu arzetmek için üretilen bir akıllı işletme platformu. Vizydrp’un Trello Power-Up’ı da benzer bir prensiple kullanıcılarının ilgisine sunuluyor. 

Panonuzda bulunan verileri görselleştirmeyi karşılayan bu power-up, CSV dosyalarında, veri bağlantılarında ve öteki uygulamalarda yer alan verileri kolayca görselleştirebiliyor. Raporlar üretmek için de basit ve elastik bir düzenleyici kullanıyor. 

Trello için evvelden tanımlanmış şablonlar kullanan Vizydrop power-upı, Trello kullanıcıları için kullanımı kolaylaştırmak namına halihazırda kullanılan tablolara da yer veriyor. 

Epic Cards by Screenful

Epic Cards by Screenful Power-Up’ıkartları gruplayarak daha geniş iş akışı yaratmanızı sağlıyor. Kartlar tamamlandıkça ne kadar yol aldığınızı da kolayca görebiliyorsunuz.

Tüm panolardaki kartları ilişkilerine göre gruplamanızı karşılayan Epic Cards bununla beraber bir kart hiyerarşi yaratmanızı da olası kılıyor. Hatta bu power up ile kartlara daha aşağı görevler eklemeniz de söz konusu oluyor. Birbiriyle ilişkili kartları kolayca bulabildiğiniz bu sistem doğruca aniden pozitif panoda yer alan meslek akışınızın ilerleme sürecini de yakından takip edebiliyorsunuz.

MockFlow WireframePro


Mockflow WireFramePro Power-Up’ı, ekibinizin Trello üzerinde seri bir şekilde kullanıcı arayüzü tasarım konseptleri çizmesini sağlıyor. Aynı şekilde bu çizimi paylaşabilen ekip üyeleri, bu power-up bir uçtan bir uca MockFlow’u Trello’ya taşımış oluyor. Güzel bir power-up olduğunu anlatmak olası.

Trello

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved