Kişisel Web Blog

TransferWise Belkçika’da yeni bir lisans başvurusu yaptı

10.01.2019
155
TransferWise Belkçika’da yeni bir lisans başvurusu yaptı

İngiltere’nin Avrupa Birliği‘nden ayrılacak olması o kadar fazla şirket gibi fintech girişimlerini de etkiliyor. Londra merkezli milletlerarası para transferi girişimi TransferWise da elini çabuk tutarak konuyla ilgili bazı önlemlere başvurma kararı almış.

29 Mart 2019 itibariyle gerçekleştirilecek olan ayrılış işlemleri İngiltere ve AB ülkeleri arasında büyük bir problem yaratması beklenmezken, İngiltere’de AB ülkeleriyle çalışan bazı firmaların çalışma özgürlüklerinin bir kısmını kaybetmesi bekleniyor. Kısacası İngiltere AB’ye üyeyken diğer Avrupa Birliği ile iş yapma konusunda pasaporta sahip şirketler, Brexit sonrası bu pasaportlarını yitirecek. Bu de AB ülkeleriyle meslek yapan o kadar fazla şirketin, Avrupa Birliği’ne aza olan ülkelere yönelmesi ve orada merkezler açmasına sebep oluyor.

TransferWise’ın hamlesi de buna karşın olarak geldi. Zira artık İngiltere’deki lisansı Avrupa Birliği ile ilişki kurmaya yetmeyen fintech girişimleri, AB üyesi ülkelerden lisans alıp yeniden Avrupa Birliği‘ne ast olacak şekilde hukuki çerçevede hizmet verebilecek.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de yeni bir lisansa başvuran TransferWise, Brexit sonrasında herhangi bir sorun yaşamak istemediğini göstermiş oldu. The National Bank of Belgium‘a yaptığı başvuru formu neticesinde TransferWise’ın Brüksel’de küçük bir uydu ofis açması bekleniyor. TransferWise’ın Avrupa Birliği’nin başkenti olarak kabul görebilen Brüksel’i seçmesi ise sürpriz yok.

Belçika Brexit Brüksel ingiltere The National Bank of Belgium TransferWise

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved