Kişisel Web Blog

Tencent destekli ödev girişimi Yuanfudao, 300 milyon dolar yatırım aldı

26.12.2018
187
Tencent destekli ödev girişimi Yuanfudao, 300 milyon dolar yatırım aldı

Akademik sınavlar, tüm dünyada olduğu gibi Çinli öğrenciler için de problem olmaya devam ediyor. Ebeveynler de çocuklarının geleceğini belirleyen bu sınavları göz önünde bulundurup onların okula devam etmelerine yardım etmek için yatırım yapıyorlar. Bu ihtiyaçtan ortaya çıkan Yuanfudao da altı takvim ömründe önemli yatırımlar alan bir girişim.

Yuanfudao bu hafta, Çin’in en büyük sosyal ağ ve oyun şirketi olan mevcut yatırımcı Tencent‘ın önderlik ettiği bir finansman turunda 300 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Girişimin 300 milyon dolar aldığı yatırım turuna Warburg Pincus, Matrix Partners China ve IDG Capital gibi şirketler de katıldı. Yuanfudao, aldığı yatırımla birlikte değerlemesini de 3 milyar doların üstüne çıkarmayı başardı.

Çin’in sınava yönelik kültürü milyar dolarlık özel ders piyasasını da beraberinde getirdi. Uygun fiyatlı mobil internet paketleri yaygınlaştıkça da bu öğretim çabalarının birçok online olarak gerçekleşiyor. Araştırma firması iResearch tarafından yayınlanan bir raporda, Çin’in online eğitim pazarının bu yılın ardına kadar 6 milyar dolara ulaşacağı ve 2022’ye kadar bu sayının üç katından da artı olacağı açıklanıyor.

Çince “maymun eğitmeni” anlamına gelen Yuanfudao, canlı kurslar, imtihan problemlerinin veritabanı ve konut ödevi takviye uygulaması gibi hizmetler veriyor. Hem konut ödevi ve problemleri tarıyor ve bir kamerayla derhal çözüyor. Girişim ​​bununla beraber suni zeka için bir araştırma enstitüsü de işletiyor ve bu şekilde ev ödevi uygulamasını daha akıllı bir şekilde geliştirebiliyor. Yuanfudao, 200 milyondan pozitif kullanıcıya hizmet veriyor.

tencent Yuanfudao

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved