Kişisel Web Blog

StoryReplay indirilebilir Instagram Hikaye Arşivi oluşturuyor

02.01.2019
161
StoryReplay indirilebilir Instagram Hikaye Arşivi oluşturuyor

Ünlülerin ve Influencerların sıkı takipçilerine müjde; kaçırdığınız Instagram Hikayelerini artık StoryReplay üzerinden izlemeniz mümkün. Hatta yalnızca izlemekle yetinmeyenlerin Hikayeleri indirme şansına kavuşacağını da ekleyelim.

Bir web arabulucu olan StoryReplay, takip ettiğiniz Influencer ve ÜnlülerinHikayelerini arşivlemenizi sağlıyor. Ancak bir ünlünün veya Influencerı bu sisteme kayda geçirmek ve bunun için önce açlık göndermeniz gerekiyor. Istek gönderirken bununla beraber mail adresinizi bırakmanız gerektiğini de belirtelim.

Francis Kim tarafından üretilen StoryReplay, bununla birlikte Instagram’ın geçici formatını tamamen daimi bir arşive de dönüştürmüş oluyor. Mesela siteye eklenen profillerden fakesickness’ın binden pozitif hikayesi görüntülenebiliyor ve daha da önemlisi indirilebiliyor.

Açıkçası bu araçla ilgili ilk akla gelen şey, kullanıcıların kendi hikayelerini bu sistem üzerinden arşivlemesi oluyor. Fakat siteye eklenen profiller cümbür cemaat kadar görüntülenebileceği için ünlüler ya da Influencerlar gibi çok takipçiye sahip hesapların eklenmesi daha mantıklı. Keza sanıyorum kimse Instagram’da paylaştıklarının bir başkasının harici diskinde olmasını istemez.

giderken Instagram’ın içerik ve mahremiyet politikası gereğince StoryReplay’de depolanmaya açılan bu içeriklerin hesap sahipleri göre kaldırtılması da olası. yine de StoryReplay’in hayranların ve ast ki stalkerların gözde aracı olmaya aday olduğunu söyleyebiliriz.

Merak edenler için aracın backend’inin Node.js ve Express’de yapıldığını söyleyelim, template için Jade kullanılırken spiker olarak AWS tercih edilmiş. Crawler ise Puppeteer kullanıyor. 3 ay önce Product Hunt’ta yerini bölge ürünün Instagram Hikayeler’deki Yakın Arkadaşlar özelliğinden nasıl etkilendiği demin bilinmiyor.

StoryReplay

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved