Kişisel Web Blog

Statik görselleri 3D formatına çeviren ThreeKit, 10 milyon dolar yatırım aldı

11.01.2019
178
Statik görselleri 3D formatına çeviren ThreeKit, 10 milyon dolar yatırım aldı

Durağan görselleri üç boyutlu formata çeviren girişim ThreeKit, BigMachines ve Steelbrick kurucularından olan Godard Abel‘dan 10 milyon dolar yatırım aldı. 15 yıldır Hollywood’da çalışan; Harry Potter serisi, Avengers, Titanic gibi filmler için görsel efekt yazılımları üreten ThreeKit CTO’su Ben Houston, aldıkları yatırımın yetenek edinme, mahsul ve iş geliştirmede kullanılacağını söyledi.

Ben Houston, geleneksel olarak görselleştirme teknolojilerinin ve bunların kullanımının şiddet olduğunu, ama ThreeKit’in satıcıların web mağazaları için kendi etkileşimli ürün deneyimlerini yaratmalarını sağlayan bütünsel bir platform olduğunu söyledi. Houston ayrıca orijinal olarak Hollywood için üretilmiş olsalar bile bu teknolojiyi e-ticarete dönüştürmek için büyük bir fırsat gördüklerini ve sektörde yeni bir ürün deneyimi standardı önerdiklerini de sözlerine ekledi.

ThreeKit’in platformu temel olarak bilgisayar modellemesini kullanıyor. Müşteriler, ürünlerini ürün yapılandırıcılarına, satış yardımcılarına sunmak üzere ve artırılmış realite ve sanal realite uygulamalarında kullanılmak üzere meydana getirmek, düzenlemek ve optimize etmek için bir seçenek panosuna dokunuyor ve bu şekilde tercih yapıyor. Akabinde fotoğraflar da 3D formatına dönüştürülmüş oluyor. ThreeKit oluşturulan diğer içerikleri görüntülemek için, eklentileri kullanmadan, ahenkli web tarayıcılarında etkileşimli 2D ve 3D grafikler meydana getirmek için bir JavaScript API olan WebGL’yi kullanıyor. Oluşturduklarını sunucularında barındırıyor ve bunlara bir API ve atama kodu aracılığıyla erişim sağlıyor.

Godard Abel ise markaların, web mağazalarında çekici mahsul deneyimleri sağlama becerisinde manâlı bir boşluğu olduğunu, oysa ThreeKit’in tüketicilerin çevrimiçi alışveriş yaparken sahip oldukları ihtiyaçları karşılayarak bunu çözdüğünü söylüyor.

ThreeKit

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved