Kişisel Web Blog

Sıkça Sorulan Sorular: iOS 12 kestirmelerini nasıl kullanırım?

26.12.2018
498
Sıkça Sorulan Sorular: iOS 12 kestirmelerini nasıl kullanırım?

Mobil telefonların hayatımızda daha pozitif yer almasıyla birlikte, sağlığımızı yeni uygulamalar aracılığıyla denetim etmeye alıştık. böylece Çoğu Kez Sorulan Sorular programının bu bölümünde Apple kullanıcılarının iOS 12 güncellemesiyle telefonlarına gelen Kestirmeler özelliğinden bahsediyoruz.

Ilk Olarak bilmeyenler için Kestirmeler’i özetle tanıtalım. iOS 12’deki Kestirmeler uygulaması, yalnızca tek bir dokunuşla ya da Siri üzerinden uygulamalarınızla işlemlerinizi gerçekleştirmenize olasılık sağlıyor. Kestirmeler uygulamasını, cihazınızda yer alan kestirmeleri kullanmanın yanı sıra özel kestirmeler oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Böylece, pat diye fazla gerçekte adımları birleştirerek günlük işlerinizi daha basit ülkü getirebilirsiniz.

Şimdilik hazırlanmış kestirmeler üzerinden bir örnekle bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi aktaralım.Öncelikle Bir Kestirme’yi Siri’ye ekleyebilmek için oluşturduğunuz veya hazırlanmış kullandığınız kestirmeleri, hissetme kutucuğunun sağ üstteki köşesindeki üç noktaya tıklayın. Gerisinde bu kestirmeyi Bitti yazısının altındaki ayarlar simgesinden Siri’ye zahmetsizce ekleyebilirisiniz. Karşınıza çıkan ekrandaki kırmızı butona bastığınızda ise bu kestirmeye nasıl aramak istiyorsanız o şekilde Siri’ye kaydettiğinizde, artık seslenerek kullandığınız kafein miktarını zahmetsizce girebilirsiniz.

Kafein Miktarını Kaydet Kestirmesi Kullanımı

Kaydettiğiniz bir kestirmeyi göstermek için ise Uygulamanın Arşiv sayfasına artan bir şekilde Rutin Sabah İşleri kısmından Kahve Miktarını Kaydet Kestirmesi’ne tıklayın. Bu ekranda Kestirmeyi Al seçeceğine basarak, bu kestirmeyi Kayıtlar’inize ekleyin. 

Böylece bu uygulamayı göstermek için Kestirmeler uygulamasını açmaya gerek kalmadan gün içerisinde bu hazırlanmış kestirmeye içtiğiniz kahve miktarını girebilir ve Sıhhat uygulaması altında kahve tüketiminizi takip edebilirsiniz.

Eğer kestirmeleri Uygulamalar sayfasının en sol tarafındaki Widget’lara eklerseniz, bu Kestirmeler’e tek tıkla ulaşmanız da mümkün.

Widget üzerinden Kafein Miktarını Kaydet seçeneğine basarak ekranda içecek türünü seçebilir ve tükettiğiniz miktarı belirtebilirsiniz. Bu Nedenle bu veriler Sağlık Durumu uygulamasına eklenerek kahve tüketiminizi kolayca peşine düşüp takip etmenizi karşılayan bir jurnal oluşturacaktır. Dahası siz içtiğiniz kahve türüne göre arz girerken bu Afiyet uygulaması içeriğindeki kafein oranını eklenecektir. 

Kafein Miktarını Kaydet kestirmesinin yanı sıra sağlık durumu odağında ekleyebileceğiniz Kilomu Kaydet, Su Miktarını Kaydet veya Koşuyu Kaydet gibi bambaşka idrak etme seçenekleri de mevcut.

Aklınıza takılan soruları ve yer vermemizi istediğiniz konuları yorumlara yazarak bize iletebilirsiniz.

iPhone Kestirmeler iPhone Shortcuts Çoğu Kez Sorulan Sorular Webrazzi TV

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved