Kişisel Web Blog

Sıkça Sorulan Sorular: Instagram fotoğraflarımı Google Arama sonuçlarından nasıl kaldırırım?

26.12.2018
516
Sıkça Sorulan Sorular: Instagram fotoğraflarımı Google Arama sonuçlarından nasıl kaldırırım?

Çoğu birey Instagram fotoğraflarının Google Arama sonuçlarında çıkmasından rahatsız olabiliyor. bu nedenle Çoğu Kez Sorulan Sorular’ın bu bölümünde Instagram görüntülerinizi Google aramalarından nasıl kaldırabileceğinizi aktaracağız. 

Ilk Önce Instagram görüntülerinizin neden Google Arama sonuçlarında çıktığını anlatalım. Eğer Instagram Hesabınızda bir web görüntüleyici kullanarak oturum açtıysanız, bu işlem profilinize ve görüntülerinize erişim hakkı tanıdığı için, görüntüleriniz Google arama sonuçlarında görünebilir.

Bu durum Instagram’ın üçüncü parti siteleri verdiği API ile oluşturuluyor. Dolayısıyla bu durumun  ilk elden Instagram ile benzer olmadığını söyleyelim. 

Eğer fotoğraflarınızın ya da videolarınızın Google’da görünmesini istemiyorsanız, üçüncü kişi internet sitesine erişimi iptal edebilir ya da hesabınızı dar olarak ayarlayabilirsiniz. 

Bu uygulamaların erişimini iptal etmek için masaüstü ya da mobil tarayıcıdan İzinli Uygulamalar ayarına gitmeniz gerektiğini de belirtelim.  

giderken hesabınızı silseniz bile, bu sitelerin ve Google’ın görüntüleri yeniden indekslemesi ve kaldırması zaman alabilir.

Bu süreci hızlandırmak adına Google’da fotoğraflarınızı görüntüleyen uygulamayla iletişim kurmak isterseniz, Instgram API’sini kullanan popüler üçüncü kişi hizmetlerinin takviye sayfalarının bağlantılarını sizlere  aktarıyoruz:

Webstagram / dm.stagram / search.stagram: Webstagram Twitter’da Gramfeed: @gramfeeed Twitter’da Instagreat: @elliotkember InstaGallery: http://infinitapps.com/contact.html InstaView: http://www.roguesheep.com/support.html Flipboard: https://flipboard.com/topic/instagram Statigram: email protected Twitter’da Followgram: @followgrame Cityowls: email protected

Bu süreçte bir sayfayı veya siteyi Google arama sonuçlarından kaldırma konusunda daha pozitif veri almak için Google’ın yardım merkezini de ziyaret edebilirsiniz. 

Bu konuda aklınıza takılan soruları ve yer vermemizi istediğiniz konuları yorumlara yazarak bize iletebilirsiniz.

Instagram Çoğu Kez Sorulan Sorular Webrazzi TV

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved