Kişisel Web Blog

Popüler Filmlerin Dünyasını Cebinize Taşıyan 8 Sinematik Mobil Oyun (Ücretsiz)

28.12.2018
1.573
Popüler Filmlerin Dünyasını Cebinize Taşıyan 8 Sinematik Mobil Oyun (Ücretsiz)
Webtekno Mobil Oyun Reçetesine her yerde hoş geldiniz. Bu haftaki köşemizde, beyaz perdenin en popüler eserlerinden konu alan mobil oyunlara yer veriyoruz. Eğer bu listede yer alan popüler filmleri sevdiyseniz, oyunlarına da belirli göz atmanızı nasihat ediyoruz.

Sinema, popüler kültürün kayda değer bir parçası ve bu kültürün merkezinde de gösteri var. Mobil oyun sektörünün gitgide artarak yükselmesi, eğlenceyi epeyce basit ülkü getirmelerinden kaynaklanıyor. Bu iki mükemmel dünyayı bir araya getiren şey ise filmlerden esinlenen, onların dünyasını cebimize getiren mobil oyunlar.

Sizin hem Android hem de iOS işletim sistemleriyle uyumlu, olan filmlerden konu almış 10 mobil oyunu seçtik. Listede demin filmini izlemediğiniz bir oyun dikkatinizi çekerse, önce filmini izlemenizi öğüt ederiz. Böylece daha eğlenceli anlar yaşamanız mümkün olacaktır. Lafı fazla uzatmadan, derhal başlayalım.

Pirates of the Caribbean: Tides of War (Karayip Korsanları):

Karayip Korsanları serisi, korsan filmlerinin kaderini değiştirdi. Serinin tüm ikonik karakterlerini görebileceğiniz bu strateji oyunu, korsanlığın kitabını kâğıda dökmek isteyenlere tarafından. Keza filmlerde işlenen bazı maceralar da size eşlik ediyor.

Eksileri: Açıkçası Karayip Korsanları laf konusu olduğunda kesinlikle bundan böyle yüksek görsel kaliteye sahip işler görmemiz gerekiyor, ToW ne eyvah fakat bu beklentimizi karşılamayan, zaman zaman sıradanlaşan bir strateji oyunu.

Pirates of the Caribbean: ToWİNDİR Pirates of the Caribbean : Tides of WarİNDİR

Minion Rush: Deli Hırsız

Animasyon filmleri serisi Deli Hırsız’ın deli karakterleri Minion’lardan esinlenen bu yapım, şayet de son dönemin en eğlenceli mobil oyunlarından birisi olabilir. Gameloft, yılların tecrübesini tek seferde kullanmışa benziyor.

Eksileri: Tamam, koşu oyunları güzel, oysa oyunda filmden esinlenmiş olması haricinde diğer bir özgünlük göremiyoruz.

Minion Rush:İNDİR Minion RushİNDİR

Jurassic World™: The Game (Jurassic World):

Jurassic Park serisinden sonradan eski tadı bir türlü vermeyen Jurassic World serisi, bundan böyle parkın bütün dünyaya hükmetmeye başlayacağını bize göstermeye başlamıştı. Eğer şehir halkı kurma oyunlarına hakimseniz, bu oyunda kendi Jurassic Word dünyanızı yapı edebiliyorsunuz. Bunun yanında yetiştirdiğiniz dinozorlarla değişik savaşlara katılıyorsunuz.

Eksileri: Gerçekte oyunun en büyük eksiği uyarlandığı film serisinin kısırlığı. bu nedenle bir öykü izlemek yerine tek derdiniz dinozor geliştirmek oluyor.

Jurassic World™: The GameİNDİR Jurassic World™: The GameİNDİR

Guardians of the Galaxy TTG (Galaksinin Koruyucuları):

Telltale’in başarılarını zaten The Walking Dead’in egemen hikayelerine sahip oyunlarından biliyoruz. Adamlar bu işi sinemayla en hoş bütünleştiren yapım şirketlerinden. Marvel Sinematik Evreni’nin uçarı ekibi Galaksinin Koruyucuları ise bu oyunda güzel bir hikayeye çıkıyor. Yapımda Captain Marvel’de göreceğimiz Kree ırkından tutun, Thanos’a dek fazla fazla ayrıntı var.

Eksileri: iOS için ücretli, Android için de 2. hikayeden daha sonra ücretli oluyor.

Guardians of the Galaxy TTGİNDİR Guardians of the Galaxy TTGİNDİR

Star Wars™: Galaxy of Heroes (Yıldız Savaşları):

Star Wars evrenine ait oyunlar, genel oyuncu kitlesine bir türlü hitap edemiyor, sadece filmlerin hayranlarını arkalarına topluyorlardı. Bu yapımda ise şüphesiz yeni neslin Star Wars hayranlığını körükleyen etmenler olduğunu söyleyebiliriz.

Eksileri: Oyun, Star Wars kültünün para için kullanıldığı modern dünyada, benzer amaca hizmet ediyor, gösterişli kullanım içi satın alma seçenekleri sunuyor.

Star Wars™: Galaxy of HeroesİNDİR Star Wars™: Galaxy of HeroesİNDİR

Terminator Genisys: Guardian (Teminatör):

Terminatör serisi sinemaya kuvvetli bir dönüş yapamadı. Bu şart onun oyun dünyasında da popüler olmasını engelledi. gerçi Glu Mobile kadar yapılan bu aksiyon oyunuyla yaşlı amcamız Arnold’a bir selamlama verebiliyoruz.

Eksileri: Sürükleyicilikten birazcık mahrum olmasıyla, filmlere bütün ısınamayanları eğlendirmesi zorlama görünüyor.

Terminator Genisys: GuardianİNDİR Terminator Genisys: GuardianİNDİR

Stranger Things: The Game (Olağandışı Şeyler):

Dizi sektörünün sinema sektöründen zaman zaman daha iyi işlere imza atabileceğinin en kuvvetli kanıtlarından olan Stranger Things, listedeki tek istisna. Diziyi bilenler, oyunun niçin olağan bir havada dizayn edildiğini anlayacaklardır. 1984’te geçen üretim, dizideki olayları birebir işliyor, klasik arcade grafiklerine rağmen heyecanlı anlar yaşatıyor.

Eksileri: Macera anlamında dinç hikayesi dolayısıyla bir eksiği yok, fakat sanki bu diziye modern grafiklerle yapılan bir uyarlama da yakışırdı. Upside Down’da gezmek istemeyen insanların sayısı inanın ama fazla az.

Stranger Things: The GameİNDİR Stranger Things: The GameİNDİR

The LEGO Batman Movie Game (Lego Batman):

Geçtiğimiz sene vizyona giren LEGO: Batman filmi, animasyonların fiilen de her yaşa hitap edebileceğini göstermişti. Oyun da her yaştan insanı eğlendirecek cinsten. Kübik grafiklerle Gotham’a nam salmaya hazır olun. Eğer VR gözlüğünüz varsa, oyunda mükemmel sürprizler var.

Eksileri: Orta ve düşük seviyeli telefonlarda donmalar yaşatabilir, zira oyun zaman zaman yüksek performansa gereklilik duyuyor.

The LEGO Batman Movie GameİNDİR The LEGO Batman Movie GameİNDİR

Eğer “Keşke şu filmin de bir mobil oyunu olsaydı” diye düşündüğünüz yapımlar varsa yorumlarda bizimle paylaşabilir, listede göremediğiniz oyunları da benzer şekilde önerebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved