Kişisel Web Blog

Pokémon GO’nun geliştiricisi Niantic, 190 milyon dolar yatırım aldı

04.01.2019
115
Pokémon GO’nun geliştiricisi Niantic, 190 milyon dolar yatırım aldı

2016 yılına damgasını vuran Pokémon GO oyununun geliştiricisi olan Niantic‘in geçtiğimiz Aralık ayında 200 milyon dolarlık bir yatırım almayı hedeflediğini sizlere aktarmıştık. The Wall Street Journal‘ın bugün paylaştığı bilgilere göre Niantic, 190 milyon dolarlık yatırım turunu kapattı.

Toplam yatırım 415 milyon dolar

Bugün ortaya meydana çıkan belgelere kadar 190 milyon dolarlık yatırım turu, 20 Aralık tarihinde kapandı. Söz konusu yatırım turuna IVP, aXiomatic Gaming ve Samsung gibi önemli firmalar katıldı. 190 milyon dolarlık yatırım ile birlikte aldığı toplam yatırımı 415 milyon dolara çıkaran Niantic’in şirket değerlemesi ise 3,9 milyar dolar oldu.

Paylaşılan bilgilere tarafından 190 milyon dolarlık yatırım turuna toplamda 26 yatırımcı katıldı. Hatırlatmak gerekirse Niantic’in yatırımcıları arasında Founders Fund, Spark Capital ve Alsop Louie Partners gibi firmalar da bulunuyor. Artırılmış realite oyunları geliştiren Niantic’in bu yıl yeni bir oyunla karşımıza çıkmaya hazırlandığını da ekleyelim.

2016 yılında Pokémon GO ile ses getiren Niantic, 2017 yılında yeni bir oyun için Warner Bros. ile meslek birliğine gitmişti. Warner Bros. ile birlikte Harry Potter: Wizards Unite adında bir oyun geliştiren Niantic, oyunu ne vakit piyasaya süreceği hakkında ise herhangi bir yorumlama yapmadı. Fakat Harry Potter: Wizards Unite oyunun 2019 yılı içinde oyun severlerin kullanımına sunulması bekleniyor.

Niantic Pokemon Go

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved