Kişisel Web Blog

Netflix, Toronto’da iki stüdyo ve bir üretim merkezi açıyor

21.02.2019
95

Netflix Toronto üretim merkezi, yılda 1.850 iş yaratacak.

Netflix, Toronto’da iki stüdyo ve bir üretim merkezi açıyor

Netflix, salı günü yaptığı açıklamada, Toronto’da her yıl 1.850 iş yaratması beklenen iki stüdyo ile bir üretim merkezi oluşturacağını söyledi. Şirket, Toronto’daki bir film stüdyosu olan Cinespace Studios’un ofis alanını, 164 bin metrekarelik destek alanını ve 84 bin metrekarelik Pinewood Toronto Studios’u kiralayacağını açıkladı.

NETFLİX

İKİ YAPIM ÜZERİNDE YOĞUNLAŞACAK

Netflix, 2017 yılında ABD dışındaki ilk birimini Kanada’da oluşturmak için 327 milyon dolarlık harcama yapmıştı. Şirket, bu kiralamanın süresi ve ücreti hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Netflix‘in kiralayacağı Toronto stüdyoları, gelecek diziler için prodüksiyon ve korku antolojisi dizisi “Guillermo del Toro Presents Ten After Midnight” ve “Let It Snow” filmleri üzerinde yoğunlaşacak.

NETFLİX

NETFLIX BÜYÜYOR

Son zamanlarda ülkemizde de bir hayli popüler hale gelen Netflix, Amerika’ya olan yatırımlarına devam ediyor. Şirket, ayrıca Kanadalı yayın şirketleriyle de ortaklıklar kuruyor. Geçtiğimiz günlerde ‘Organize işler: Sazan sarmalı’ filmini daha vizyondayken bünyesine katan Netflix, adından daha da söz ettirecek gibi görünüyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved