Kişisel Web Blog

Netflix, BluTV orijinal içeriği Masum’u bünyesine kattı

24.01.2019
187
Netflix, BluTV orijinal içeriği Masum’u bünyesine kattı

BluTV orijinal içeriği olan 2017 yapımı Masum, Netflix‘in bünyesine katıldı. Yayınlandığı 2017 yılında merak konusu olan ve çoğu kişinin BluTV üyeliği almasına niçin olan Günahsız’un Netflix’e katılmış olması, Netflix cephesi için herzamanki bir koşul olsa da olaya BluTV’den baktığımızda ilginç bir konunun bizi beklediğini görüyoruz.

Ilk Kez belirtmek gerekirse BluTV, malumunuz Netflix değin büyük veya popüler bir platform yok. BluTV’yi öne çıkaran en önemli belirteç ise Türkiye odağında hayata geçirdiği orijinal içerikleri. Şimdi ise bu içeriklerden birinin Netflix’e geçmiş olması, BluTV açısından büyük soru işaretini de beraberinde getiriyor.

Ben dün itibarıyla Masum’un Netflix’te yayınlandığını görür görmez BluTV üyeliğimi kapatmayı tercih ettim. Çünkü hem yerli hem de tanıdık olmayan içerikler Netflix ile kıyaslandığında çok yetersiz kalıyor. Bazı yerel yapımlar, başka bir yerde bulma şansım olmadığı için beni platforma bağlayan tek şeydi; fakat acilen Netflix’in de bunları satın alabileceğini görünce bu sadakât konusunda şüpheye düşmeye başladım.

gerçi Masum’un Netflix kadar satın alınması garip bir olay yok. Zira Hulu, Amazon Prime gibi platformların da kendi orijinal içeriklerinin başka platformlarda yayınlandığını biliyoruz. Fakat benim görüşüme tarafından BluTV, kullanıcı kaybı yaşamak istemiyorsa orijinal yapımları daha artı üretmeye ve bunun için daha fazla bütçe ayırmaya devam etmeli. bununla birlikte abonelik ücretlerinde artışa gidildiğinde kullanıcıya hiç değilse bir e-posta gönderilmeli. (En azından bana herhangi bir veri verilmemişti)

Velhasıl Günahsız’un Netflix’e gelmesi de Netflix kullanıcıları için sevindirici bir haber. Berkun Oya‘nın yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda Seren Yüce‘yi gördüğümüz Günahsız’un oyuncu kadrosunda ise Ali Atay, Haluk Bilginer, Serkan Keskin gibi sanatkâr oyuncular karşımıza çıkıyor. Günahsız’un diğer ülkelerde yayınlanıp yayınlanmadığını merak ettiğimizde ise VPN’i açıp bir arama yaptık ve diğer ülkelerde de Innocent ismiyle yayınlandığını gördük. Bunun da Hakan: Muhafız’la birlikte gelen yerli içeriğin globale açılması adına kayda değer bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz.

Netflix üyeliği olanlar ve daha önce Günahsız’u izlememiş olanlar, derhal platform üzerinden diziyi izleyebilirler.

BluTV Masum Netflix

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved