Kişisel Web Blog

Multinet Up, indirimli yemek ve etkinlik kulübü GastroClub’ı satın alıyor

18.01.2019
162
Multinet Up, indirimli yemek ve etkinlik kulübü GastroClub’ı satın alıyor

Mali teknoloji ve hizmet şirketi Multinet Up, Türkiye’de lokanta sektörünün önemli sadakat platformlarından olan GastroClub‘ı satın alacağını duyurdu. Yemek Yemek kartları sektöründe düzenlemelerin hayata geçeceği yeni döneme çabuk bir antre yapmayı hedefleyen Multinet Up, GastroClub’ı satın alarak kullanıcılarına şehrin seçkin mekanlarında değişik avantajlar sunmayı hedefliyor.

Laf konusu satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir veri paylaşılmadığını da ekleyelim. 2013 yılın BIC Angel Investments‘tan 250 bin dolar yatırım alarak değerlemesini 1 milyon TL‘ye değin çıkaran GastroClub, kullanıcılarına 5 şehirde, 800’den artı cafe, restoran, bar ve beachclublarda yüzde 50’ye varan indirim ve ayrıcalıklar sağlıyor.

Anlaşma önümüzdeki 3 yıl içinde tamamlanacak

Söz konusu anlaşma ile birlikte GastroClub hisselerinin tamamı önümüzdeki 3 sene içinde Multinet Up bünyesine geçecek. GastroClub satın alması ile birlikte tatbik nokta ağını genişleterek öyle çok yeni mekana erişim sağlamayı hedefleyen Multinet Up, mahsul ve hizmet çeşitliliğini de artıracak.

Grubun yemek kartları sektöründe yeni döneme hazırlandığını ve yıl sonu gelmeden yeni meslek birlikleriyle büyümeye devam ettiğinin altını çizen Multinet Up’ın Yatırımlardan ve Finansal Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Baran Yıldırım, Multinet Up olarak, 21 bin kurumsal müşterileri, 2 milyon kart kullanıcıları ve 40 binin üstünde üye işyeri ağları olduğunun altını çizdi.

Kullanıcılarının hayatına layık katmak ve deneyimlerini zenginleştirmek için yeni yatırımlara devam ettiklerini de dile getiren Yıldırım, bu kapsamda GastroClub yatırımını epeyce önemsediklerini ve ağlarına seçkin mekanları eklemenin heyecanını yaşadıklarını da belirtti.

Konuyla ilgili görüşlerine yer veren GastroClub’ın kurucu ortakları Gizem Oral Kutman ve Çağlar Karataş ise bu yatırım ile her iki şirketin de kazanımlar elde ederek büyümesini hedeflediklerini ve Multinet Up gibi bir sektör liderinin GastroClub’ı satın almasından büyük iftihar ve gurur duyduklarını dile getirdiler.

GastroClub Multinet Up

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved