Kişisel Web Blog

Miwhip pazar payı kapmak için lüks süper otomobilleri kullanıyor

26.12.2018
257
Miwhip pazar payı kapmak için lüks süper otomobilleri kullanıyor

Son dönemde yeni bir vasıta çağırma servisi girişiminin adını duyamıyor olmamızın sebebi Uber’in bu pazarı pek fazla ülkede domine etmiş olması. Londra’da yeni ortaya meydana çıkan Miwhip adlı teşebbüs ise bu alana antre yaparak, kendi araç çağırma uygulamasını başlattı.

Bilhassa Londra gibi rakibin çok önemli bir galibiyet ve pazar payı elde ettiği alanda etkinlik belirten Miwhip babaları taksici olan kardeşler göre belirlenmiş. Londralılar için Londralılar göre geliştirilmiş bir kullanım olarak kendisini tanımlayan Miwhip temelde bir vasıta çağırma uygulaması fakat pazarlamasında lüks süper otomobilleri kullanmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Kullanıcılar araç çağırdıklarında, Londra’da bulunan ve oldukça uyarı çeken bu lüks süper otomobillerin sizi almaya gelmesi olası. Bu genelde şansa ast ve kuşkusuz uygulamayı ne kadar sık kullandığınızla alakalı bir şart. Ne dek sürdürülebilir olduğu şayet bir sır ancak Miwhip’in araçlarının oldukça göze çarpan olması, girişimin Londra’da hızla daha fazla farkındalık yaratacağı anlamınına geliyor.

Kullanıcılara kayıtlı bir kullanımdan sonradan bu süper otomobiller yönlendiriliyor. Müşteriler süper otomobilleri gördükleri zaman şaşırıyor ve muhakkak alışılagelmiş tarife üzerinden tarifelendiriliyor. Yani Miwhip kullandığınızda bir Ferrari ile istediğiniz yere bırakılmanız ve de bunun herhangi bir alışılmış Miwhip otomobili ile benzer fiyata sahip olmanız oldukça iyi bir deneyim oluyor.

Miwhip birincil reklam çalışmalarından bir tanesinde de bir Türk fenomeni kullandı. Londra’da yaşamış Ferdi isimli araba tamiricisi hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sene bir bisikletlinin yaptığı kazada kafasını araca çarpmış, Ferdi’nin tepkisi ve “Why you coming fast?” diye bağırması dünya çapında fenomen olmuştu. Miwhip reklamında Ferdi’yi kullandı. Miwhip uygulaması üzerinden araç çağıran Ferdi, dışarıda çıktığında bir Lamborghini’nin onu beklediğini görüyor, hemencecik aşağıdan izleyebilirsiniz.

Miwhip

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved