Kişisel Web Blog

Kadınları anne olduktan sonra iş hayatına geri döndüren girişim: The Mom Project

25.12.2018
632
Kadınları anne olduktan sonra iş hayatına geri döndüren girişim: The Mom Project

ABD’li teknoloji şirketleri bugünlerde mahsul ve servisleri değin devasa kampüsleri ve yatırımları ile konuşuluyor. Apple’ın Kuzey Austin’de maliyeti 1 milyar doları bulacak bir kampüs inşa edeceğini açıkladıktan sonradan bir yeni haber de Google’dan geldi. Şirket, New York’ta  maliyeti 1 milyar dolara ulaşacak bir kampüs için yatırım yapacaklarını açıkladı.

New York’a ilk kez 20 yıl önce yerleşen şirketin kuracağı heybetli kampüs 7 bin kişiye istihdam sağlayacak. Yaklaşık 160 bin metre karelik alana yayılacak kampüste satmak,  araştırma gibi birimlerden, YouTube, Haritalar gibi popüler uygulamaların meslek birimleri yer alacak.

Hudson Square’de yer alacak  kampüsün 2020’de çalışanlara kapılarını açması planlanıyor. Proje, Google’ın şu anda New York’ta halen restorasyon aşamasında olan Chelsea Market’in bir parçası. 2018’in birincil çeyreğinde Manhattan’ın önemli binalarından Chelsea Market’i satın alan Google, bunun için 2.4 milyar dolar ödemişti. 

New York’a yatırım yapan teknoloji şirketlerinin yaptığı talimatlar ard arda geliyor. Google‘ın yanı sıra Amazon da yeni genel merkezlerinden biri olarak New York‘u seçmişti. Teknoloji devi, bunun için 2,5 milyar doları gözden çıkarırken merkezin 25 bin kişiye meslek sağlayacağı açıklanmıştı.

ABD’de teknoloji şirketlerinin ülkeye bu kadar yatırım yapmalarının arkasından ise ABD Başkanı Donald Trump’ın ücret reformu yer alıyor. Reform, ABD’de düşük vergi oranını ve değerini düşürme uygulamalarını kapsıyor. 

Amazon Apple Google Kampüs New York

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , , , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved