Kişisel Web Blog

İşe alım ve başvuru takibi platformu Jobvite, 200 milyon dolardan fazla yatırım aldı

12.02.2019
160
İşe alım ve başvuru takibi platformu Jobvite, 200 milyon dolardan fazla yatırım aldı

Sosyal ağlardan yararlanmada meslek fırsatlarını temin etmek için harekete geçen birincil şirketlerden biri olan Jobvite, işe alım ve tatbik takibi için daha büyük bir platform oluşturma nedeniyle büyük bir yatırım aldığını duyurdu.

Jobvite, 200 milyon doların üzerinde bir yatırım aldı ve aldığı bu yatırımı işe alım sürecinin bambaşka yönlerine odaklanan üç minik şirketleri bünyesine katmak için kullanacak. Bu şirketlerden ilki, işe alım pazarlamasında uzmanlaşan Talemetry, diğeri çalışan tavsiyeleri ve şirket içi hamleler için RolePoint olurken sonuncu şirket de tarama işlemine açmak için metin tabanlı bir konuşma botu olan Canvas olarak açıklandı.

Jobvite’ın herif profilini göz önüne aldığımızda yeni şirketlerin de 2 binden artı müşterisi olacağını söylemek mümkün. Bu isimler aralarında Schneider Electric, Lenovo, Santander, PayPal, Genuine Parts ve Panasonic yer alacak. Bu da ciddi bir profili sinyâl ediyor. Jobvite’ın CEO’su Dan Finnigan, şirketin büyümesini ve şirkete olan ilgiyi kuruluşların insan kaynaklarını nasıl idare ettiği konusundaki evrimin teknolojiyle desteklenmesi olarak açıklıyor.

Birkaç yıl önce, maliyetleri düşürmeyi hedefleyen birçok şirket, personel ve işe alım operasyonlarını birleştirdi. Bu da şirketlerin en düşük uygulanabilir bir çözüm olarak uygulama yapanların takip edilmesine olanak karşılayan yazılımın ortaya çıkmasına neden oldu. Ama daha yakın zamanda, kabiliyet savaşının arttığını anlatmak muhtemel. Bu savaşın ortaya çıkmasında yalnızca işsizliğin düşük olması yok, aynı zamanda spesifik, sıklıkla ortaya meydana çıkan beceriler için uygun kişilerin bile bütünüyle yeterli olmamasının da büyük bir payı vardı. Buna karşılık, işletmeler “işe alımın her şirketin belkemiği olduğunu ve uygulama sahibinin izlemesinin tatmin edici olmadığını” ayrım etmeye başladı. Tüm bunlar teknolojiyle de birleşince Jobvite, üç farklı şirket kurma kararı aldı.

Jobvite’ın 200 milyon dolardan fazla yatırım aldığı turu idare eden K1 Investment Management da böyle bir yeniliğe yatırım yaptıkları için mutlu ve heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Jobvite

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved