Kişisel Web Blog

iPhone’dan tweet atan Huawei çalışanlarına maaş kesintisi

07.01.2019
152
iPhone’dan tweet atan Huawei çalışanlarına maaş kesintisi

Huawei şirketin resmi Twitter hesabından Yeni Yıl içeriğini iPhone kullanarak paylaşan iki çalışanının kıdemini dondurdu ve maaşlarında kesinti yaptı. Reuters ve Bloomberg kadar görülen bilgilendirme notunda şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı Chen Lifang, bu olayın Huawei markasının hasar görmesine niçin olduğu ifade ediliyordu.

Çalışanların kıdemlerinin düşürülmesini yanı sıra maaşlarından aylık 5 bin yuan yani 728 dolar civarı bir meblağın kesileceğini de belirtelim. Benzer 3 Ocak tarihli notta çalışanlardan birinin kıdem yükseltmesinin 12 ay süresince dondurlucağı da belirtiliyor. Yani bu çalışan terfi etmeyi hak etse zeka, bu yargı kendisine tanınmayacak.

Şirket içi notta ifade edildiğine kadar durum dışardan hizmet veren sosyal medya ajansı Sapient’in bilgisayarında VPN problemleri yaşamasıyla başladı. Bu noktada VPNlerin Çin’de yasaklanmış olan Twitter’a giriş sağladığını hatırlatalım. VPN sorunun ardından Twitter’da içerik paylaşılması için yabancı bir SIM kart ile iPhone kullanıldı. Huawei notta bu konuyla ilgili, yaşanan olay sürecimiz ve yönetimimizdeki kusurları ifşa etti.” ifadesini kullanıyor.

şu anda silinmiş olan tweetin orijinali ise ayrıca Twitter’da ayrıca de yayınlama organlarında alay konusu oldu. Silinen tweetin yerine atılan tweet ise 343 yanıt aldı ve bu cevapların bazıları silinen orijinal tweete gönderme yapıyor.

Happy #2019 ? from all of us beygir Huawei. Our resolution this new year is to give you more reasons to connect to those you care about. pic.twitter.com/utcbQYN0Pt

— Huawei Technologies (@Huawei) January 1, 2019

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved