Kişisel Web Blog

Google, G Suite Basic ve Business sürümlerinin fiyatlarını artırıyor

24.01.2019
138
Google, G Suite Basic ve Business sürümlerinin fiyatlarını artırıyor

E-posta ya da sohbet özelliklerinin yanı sıra video konferanslar, sosyal medya, hakiki zamanlı iki taraflı araştırmalar gibi hizmetler sunan bulut tabanlı bir hizmetler paketi G Suite, Basic ve Business sürümlerinin fiyatlarını artırdığını açıkladı.

2 Nisan 2019‘dan itibaren G Suite Basic sürümünün liste fiyatı, kullanıcı başına aylık 5 dolardan 6 dolara, G Suite Business sürümü fiyatının ise, kullanıcı başına aylık 10 dolardan 12 dolara çıkacak. Laf konusu artışların dünya genelinde geçerli olacağını, oysa belirtilen bölgelerde lokal piyasa düzeltmeleri uygulanacağını da belirtelim. G Suite Enterprise sürümünün fiyatında ise herhangi bir değiştirme yapılmayacak.

Fiyat artışının nedeni

Gmail ve Google Takvim’in de dahil olduğu G Suite’in birincil sürümü 10 yıldan uzun bir vakit önce piyasaya sunuldu. O günden bugüne, mahsul paketinde Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar gibi gerçek zamanlı iki taraflı egzersiz ve Drive gibi esnek depolama alanı, Hangouts Meet gibi video konferans, Hangouts Chat gibi ekipler için mesajlaşma ve Cloud Search gibi kurumsal düzeyde arama özellikleri sunan bir düzineden pozitif yeni G Suite hizmeti de sisteme eklendi. G Suite’in ayrıca, e-postaları yanıtlamayı, bilgi analizleri toplamayı ve kimlik avı saldırılarından proaktif şekilde korunmayı daha basit ayla getiren yapay zekayla ürünlerini güçlendirdiğini söylemek de muhtemel. Bu yüzden G Suite, 2 Nisan 2019 tarihi itibarıyla G Suite Basic ve Business sürümlerinin liste fiyatlarında artışa gitmeye karar verdiğini açıkladı.

Şu lahza Elastik Plan’da G Suite Basic ya da Business sürümü kullananlar için yeni liste fiyatları 2 Nisan 2019’da geçerlilik kazanacak. Yıllık Plan kullananlar için yeni fiyatlar, 2 Nisan 2019’dan sonraki birincil plan yenilemesinde geçerlilik kazanacak. Bu şansın dönmesi, mevcut sözleşmeyi veya laf konusu tarihten önce yapılan onarım işlemlerini etkilemeyecek.

Kullanıcılar mevcut planını ve bu değişikliklerin kendi kuruluşlarını nasıl etkileyeceğiyle ilgili teferruatlar için Idareci konsolundaki Faturalandırma sayfasını ziyaret edebilirler. Faturalandırma sayfasında, yeni fiyatların ve bunların geçerlilik tarihleri gibi bilgileri bulmak mümkün.

G Suite Gmail Google

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved