Kişisel Web Blog

Google, Fossil’in akıllı saat teknolojisini 40 milyon dolara satın alıyor

18.01.2019
157
Google, Fossil’in akıllı saat teknolojisini 40 milyon dolara satın alıyor

Wear OS işletim sistemi bir uçtan bir uca akıllı saat dünyasının manâlı oyuncularından biri olan Google‘ın senelerdir kendine ait bir zeki saat üreteceği bahis ediliyor. Bugün ise Google bu iddiaları doğrulayabilecek bir haber ile karşımıza çıktı. Saat dünyasının manâlı firmalarından olan Fossil, sahip olduğu zeki saat teknolojisini Google’a satmaya hazırlandığını duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre Google, Fossil’in zeki saat teknolojisi için şirkete 40 milyon dolar ödeyecek. Laf konusu satın alma gerçekleşirse Google, Fossil’in halen geliştirilme aşamasında olan akıllı saat teknolojisine sahip olacak. Google’ın sadece bu teknolojiyi yok Fossil’in zeki saat biriminde çalışan ekibi de bünyesine katacağını da ekleyelim.

Böylece çok akıllı saat göre kullanılan Wear OS işletim sisteminin geliştiricisi olan Google, bugüne değin kendine ait bir akıllı saat üretmedi. Fossil’in zeki saat teknolojisinin Google tarafından satın alınması ile birlikte yakın zamanda karşımıza Google tarafından üretilen bir Pixel zeki saat çıkması da sürpriz olmaz.

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin kullanıcıların gereksinim duydukları bilgilere çarçabuk ulaşmalarını sağlamak için üretildiğini belirten Wear OS birimi başkan yardımcısı Stacey Burr, Fossil Group’un teknolojisinin ve ekibinin Google’a katılması ile birlikte tüketicinin sürekli gelişen ihtiyaçlarını destekleyeceklerini ve sektöre olan bağlılıklarını göstereceklerini de dile getirdi.

Şirketin Ar-Ge için toplamda 200‘ü aşkın çalışana sahip olduğunu da dile getiren Fossil Group, satın alma gerçekleştikten sonradan  da giyilebilir teknoloji alanında çalışmalarına devam edeceğini de açıkladı. Uzlaşma ile ilgili yeni bilgilere ulaştıkça sizlere aktaracağız.

Fossil Google Wear OS

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved