Kişisel Web Blog

Giant Food Stores, 172 mağazasına robotik asistanlar yerleştirecek

15.01.2019
152
Giant Food Stores, 172 mağazasına robotik asistanlar yerleştirecek

Marty ismiyle piyasaya sürülecek olan Giant Food Stores’un yeni asistanı uzun, yavaş hareket eden ve gri bir robot. bununla birlikte kocaman karikatürvari gözlere sahip olan Marty’nin yakın gelecekte pilot mağazalar dışarıya da müşterilere muavin olması bekleniyor.

Öyle konuşkan olmayan Marty’nin ince gövdesinde ise küçük bir mesaj müşterileri karşılayacak:

“Bu işyeri güvenliğiniz için Marty kadar görüntüleniyor. Marty, alışveriş deneyiminizi iyileştirmek üzere döküntüleri, kirliliği ve öteki potansiyel tehlikeleri mağaza çalışanlarına haber vermek için görsel çekim teknolojisi kullanan otonom bir robot.”

Pennsylvania, Maryland, Virginia ve West Virginia bölgesinde hizmet veren Giant Foods gelecek aylarda 172 mağazasında Marty’ye istihdam sağlayacak. Döküntüleri, kirliliği ve öteki potansiyel tehlikeleri Marty’nin haber vermesi, dükkan çalışanlarına diğer işlerle ilgilenmesi için daha artı vakit kazandıracak.

The #robots are coming. GIANT says its bringing new robotic assistant to all of its 172 stores. “Marty,” a tall gray robot with googly eyes, will soon be working alongside associates, moving around unassisted to identify hazards, such as spills.#AI #Future #Technology #NewJersey pic.twitter.com/8BaDxHsNtl

— Trenton Bureau (@TrentonBureau) January 14, 2019

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved