Kişisel Web Blog

Getir de yemek siparişine adım atıyor

09.01.2019
150
Getir de yemek siparişine adım atıyor

Yemeksepeti’nin market ürünleri teslimine girerek Getir’e rakip olması oldukça ses getiren bir yatırım oldu. Konuyla ilgili daha fazla detayı ilerleyen süreçte sizlerle paylaşacağız. Teslimattan öte stokla çalışarak Getir modelinde ilerleyecek Yemeksepeti’ne karşı adım Getir’den varmak üzere. Şirkete yakın kaynaklardan aldığımız duyumlara kadar Getir önümüzdeki birkaç ay içerisinde yemek siparişi servisini hayata geçirecek.

Halihazırda Cakes&Bakes’in fırın ürünlerinin ve sandviçlerinin satışını yapan Getir’in yemek yemek siparişine nasıl gireceği ise demin bilinmiyor. Restoranlarının siparişlerini taşıması Getir için epeyce farklı bir meslek alanı görünüyor, fakat var olan araç filosu ile bu taşımacılığı yapması epeyce mümkün.

Sipariş yönetimi ve müşteri memnuniyetinde manâlı bir başarıya sahip Yemeksepeti’nin ambar ve tedarikçi yönetimi gibi yeni bir alana adım atması markanın önünde en büyük engel görünüyor. Buna karşılık Getir’inse önündeki en büyük engel dağılım ağına sahip olmasına rağmen marka imajı olarak karşımıza çıkıyor.

Rekabetin şüphesiz ki müşteriye yarayacağı gözle görülür biçimde. Yemeksepeti’nin 2018’de en çok sipariş aldığı birincil 3 ilin nüfusla bağlantılı olarak İstanbul, Ankara, İzmir olması ve Getir’in yakın zamanda bu illere açtırmak için uygulama toplamaya devam etmesi ayrıca yemek siparişinde ayrıca de market ürünlerinin tesliminde kıyasıya bir rekabeti barındıracaktır. Yemeksepeti’nin arabuluculuk ederek bir günde 361 bin sipariş alıp restoranları ve valenin teslimine karşılık kendi teslimat yöntemiyle ne dek siparişi yöneteceğini ise ilerleyen süreçte göreceğiz. Buna karşılık Getir’inse kendi stok yönetimi ve teslimi ile tek ilde jurnal 20 binden fazla sipariş aldığını da belirtelim.

Getir

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved