Kişisel Web Blog

Excel tablosu hazırlar gibi uygulama hazırlamanıza imkan veren araç: Calcapp

02.01.2019
203
Excel tablosu hazırlar gibi uygulama hazırlamanıza imkan veren araç: Calcapp

Elverişli olduğu değin hikayesini de beğendiğim bir vasıta olan Calcapp bütün olarak ihtiyaçtan ortaya çıkan ve ürünleşen bir araç. Hikayesi ile başlayalım İsveçli bir geliştirici olan David Polberger hekim olan babasının bir ihtiyacını çözebilmek amacıyla bir dilekçe geliştiriyor ve bu uygulamayı babasının çalıştığı hastaneye satıyor. sonradan ilaçların dozajının ayarlanabildiği ve hastane çalışanlarını excel satırlarından kurtardığı bir dilekçe ihtiyacı daha doğuyor ve bunu da geliştirip hastaneye satıyor. Hastanenin ihtiyaçlarının çoğunlukla excel tablolarından kurtulmak olduğunu görür görmez kendi işini kolaylaştıracak bir vasıta hazırlıyor ve bu nedenle Calcapp ortaya çıkıyor.

Calcapp, uygulama geliştirme işini excel tablosunda fonksiyon yazmak ve tablolar oluşturmak kadar kolay ülkü getiren bir araç. Her geçen gün farklı özellikler eklenen Capcapp hemen beta ve bu nedenle bedava. İhtiyacınız olan bir uygulamayı creator sayfası üzerinden epeyce çabuk bir şekilde geliştirebilir ve mobil tarayıcılarda sorunsuz görünecek şekilde yayına alabilirsiniz ya da dilerseniz telefonlara kurmak için apk ve ipa dosyası alabilirsiniz.

Uygulamanızı eğer tarayıcı üzerinden yayına alırsanız Calcapp sizi bulutta barındırıyor ve bu nedenle herhangi bir spiker sorununuz da olmuyor. böylece betadan çıkınca aylık bir abonelik modelinin başlayacağını anlatmak yanlış olmayacaktır.

Özelleştirme imkanı ve kolaylığı yanında eğitici yönü de oldukça başarılı olan Calcapp, herhangi bir programlama ya da başvuru geliştirme bilgisine ihtiyaç duymuyor ve sizi peyderpey yönlendirebilecek bir eğitim sayfasıyla destekliyor.

Profesör babanın mühendis oğluyla beraber geliştirdiği bu araç ilerleyen dönemlerde bir çok kişinin hayatını kolaylaştıracak gibi görünüyor. Ahenkli kullanılan mikro araçlara ihtiyacınız varsa denemenizi nasihat ederim.

Calcapp

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved