Kişisel Web Blog

Çevrimdışı mesajlaşma için iPhone özelliği rafa kaldırıldı

31.08.2019
58

İPhone kullanıcılarının internet bağlantısı olmadan iletişim kurmasına izin verecek bir özellik olduğu iddia edildi. Bilgiye göre, Apple Intel yardımı ile "telsiz" özelliğini geliştiriyordu.

Bilgi yazıyor:

Apple, insanların cep telefonlarını aşan uzun mesafeli radyo dalgaları üzerinden iPhone'larından doğrudan diğer iPhone'lara mesaj göndermelerine izin verecek teknoloji üzerinde Intel ile çalışıyordu.
Teknoloji, kısa mesajlar için telsiz gibi çalışan bir işleve sahipti ve insanlara kablosuz operatörler tarafından korunmayan alanlarda iletişim kurma olanağı sağladı.

Proje dahili olarak "Project OGRS" (veya Off Grid Radio Service) olarak biliniyordu ve iPhone kullanıcılarının çevrimdışı iken iletişim kurmasını sağlamak için 900 megahertz radyo spektrumunu kullanacaktı. Aynı teknoloji, telsiz haberleşmesi için de kullanılır.

Raporda, projenin ne kadar uzağında olduğu ya da Apple'ın gelişmeyi durdurmasına neden olan sorunlar olduğu söylenmiyor. Görünüşe göre, projenin en büyük iddialarından biri son zamanlarda Apple'dan ayrıldı.

Gelecekteki bir iPhone'da ORGS Projesi'nin, girişimin rafa alındığı şimdi ortaya çıkacaksa belirsizdir. Apple şimdi kendi şirket içi modemlerini geliştirirken, gelecekte bir şeylerin ortaya çıkma ihtimalini görebiliyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved