Kişisel Web Blog

Cep boy osiloskop Minis, Arıkovanı’nda destek bekliyor

09.01.2019
133
Cep boy osiloskop Minis, Arıkovanı’nda destek bekliyor

Dünyanın en küçük osiloskobu olma hedefi ile yola çıkan cep zirve osiloskop MinisArıkovanı kampanyasına başladı. Öncelikle osiloskobu izah etmek icabında elektriksel değerleri ölçümleyen bir aygıt olan osiloskop elektronikle ilgilenen cümbür cemaat göre kullanılan bir çözüm.

Elektriksel sinyallerini dalgaya dönüştüren ölçüm aleti osiloskop, gerilim, frekans, akım gibi değerleri ölçerek ekrana taşıyor. Özellikle elektronik cihazların yenileme işini yapan teknik servislerde ve iş liselerinde kullanılan osiloskopların en büyük sorunu ise büyük ve hantal yapıları.

Yalnızca 60 gram ağırlığında

Tam da bu sorunu ortadan kaldırma hedefi ile yola çıkan Minis, küçük ve hafif tasarımı ile ön plana çıkıyor. Cep telefonu, tablet veya bilgisayara bağlanarak çalışan Minis, sadece 60 gram ağırlığında. Andırmak gerekirse sıradan bir osiloskop 3 kg ağırlığında.

Minis uygulaması indirilen telefon, tablet ve bilgisayara USB kablo ile bağlandığında aygıt çalışmaya başlıyor.indirilen telefon, tablet ve bilgisayara USB kablo ile bağlandığında aygıt çalışmaya başlıyor. Halihazırda Windows, Linux ve Android ile çalışabilen Misin, ilerleyen dönemlerde ise Mac ve iOS desteğine de sahip olacak.

Osiloskopların karışık kullanımı yerine birkaç parmak hareketiyle çözüm sağlayan Minis, osiloskopların üstünde bulunan düğmelerin işlevlerini parmak hareketlerine dönüştüren bir arayüze sahip. Oldukça kısa bir süre içinde 85 bin TL takviye toplamayı başaran Minis, Arıkovanı’nda 100 bin TL yardım toplamayı hedefliyor. 32 gün her tarafında kampanyasına devam edecek olan Minis, şu başlıca kadar 90 kişiden takviye aldı.

Arıkovanı Minis

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved