Kişisel Web Blog

Apple Watch, kritik kalp rahatsızlığına karşı onu uyardıktan sonra kadının hayatını kurtarıyor

31.08.2019
75

EKG özelliği nedeniyle Apple Watch'un insanların hayatını kurtardığı birçok örnek var. Ve bir daha olduğu zaman bile, asla şaşırtıcı olmayı bırakmaz.

Apple Watch'tan en son faydalanan kişi Fairhope, Alabama'dan Anne Rowe'dir. Fox 10'un bir raporuna göre, onun Apple Watch nedeniyle hayatı kurtarıldı.

Apple Watch'a girmeden önce, Rowe'ya astım teşhisi konmuştu. Bu, yaşadığı nefes sorunlarını açıkladı, ya da öyle düşündüğünü söyledi. Ancak, daha da kötüleşmeye devam etti ve ardından kocasından bir Noel hediyesi olan Apple Watch'u ona bir uyarı vermeye başladı.

Rowe, “AFib'de olduğumu ve ilk başta gerçekten inanmadığımı söyleyip durdu, sonra doktoruma gitmeye karar verdim” diyor.

Uyarı aklıyla, AFib'de olduğunu veya atriyal fibrilasyon olduğunu doğrulayan doktorunu ziyarete gitti. AFib'e yabancıysanız, "kan pıhtılaşması, felç, kalp yetmezliği ve kalp ile ilgili diğer komplikasyonlara yol açabilen titreme veya düzensiz kalp atışı (aritmi)" dir.

Daha da endişe verici olanı, bazı kişilerin herhangi bir belirti yaşamaması ve fiziksel bir muayeneye girene kadar durumun farkında olmamasıdır.

Rowe, “Olmasını bekleyen bir felçtim ve hiçbir fikrim yoktu” diyor. “(Apple Watch'un) hayatımı kurtardığı konusunda hiçbir sorum yok.”

Sonunda Anne Rowe açık kalp ameliyatı geçirdi ve mitrial kapağını değiştirdi ve şimdi normal bir kalp ritmi var. Hayatını kurtardığı için Apple Watch'a teşekkür etmeye devam ediyor.

2019'da En İyi Apple Watch

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved