Kişisel Web Blog

Apple, çok daha iyi arama sonuçları sağlayan yeni Siri web yanıtlarını test ediyor

31.08.2019
59

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Siri, sorulara en iyi yanıtları verdiği için tam olarak bilinmiyor. Normalde sizi sadece "bulduğum şeyi işte bu" uyarısı şeklinde korkutan bir gün web aramalarına gönderir. Apple bunu değiştirmek için çalışıyor.

İlk önce Reddit (9to5Mac aracılığıyla) tespit edildi, Apple yeni web cevapları sunarak daha iyi Siri yanıtları test ediyor. Siri, web sonuçlarına aktarılmak yerine, Wikipedia gibi sitelerden alakalı bilgileri alacak ve size doğru cevabı verecektir.

Bunu, Siri'ye bir çekin temizlenmesinin ne kadar sürdüğünü sorarak test ettik ve Siri teslim aldı: "Çeklerin temizlenmesi genellikle iki ila üç iş günü sürer."

Siri, cevabın yanı sıra kaynak da sağlar ve size "Endişeyi Bildir" seçeneğini sunar.

Spotlight, "Everest Dağı ne kadar uzun?" Sorusunu da yazmayı denedik ve Siri yine bir web yanıtı verdi: "Everest Dağı dünyanın 8,849 metrede dünyanın en yüksek dağıdır."

9'dan 5Mac'a göre, bu web cevapları şu anda yalnızca ABD'deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Muhtemelen sadece test aşamasındadır, ancak bir kez ortaya çıktığında, Siri'ye eksik olan yüksek bir işlevsellik düzeyi ekleyecekti. Siri'nin cevapları şu anda% 100 doğru değil, ancak iPhone kullanıcılarının daha önce sahip olduklarından çok daha iyi.

Bu, Google’ın Google Asistan’ın cevaplarına uzun zaman önce uyguladığı bir özellik ve Apple’ı yakalamak çok hoş.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved