Kişisel Web Blog

ApexCharts web sitenize dinamik tablolar eklemenizi sağlıyor

10.01.2019
117
ApexCharts web sitenize dinamik tablolar eklemenizi sağlıyor

ApexCharts, yazılım geliştiricilerin açık kaynak kodlu tablo kütüphanesi alanında yaşadığı kaynak sorununu çözmeye odaklanıyor. Bilhassa JavaScript’teki data görselleştirme kütüphanelerinin yeni rakibi olarak konumlanan bu girişim, sunduğu ürünün özellikleriyle dikkat çekiyor.

başlangıçta ApexCharts’ın sahip olduğu yakınlaştırma, gezinme ve kaydırma özellikleriyle verilerin daha detaylı incelenebildiğini belirtelim. Belirlenmiş aksiyonlar için tanımlanan geri bildirimler, daha fazla veri eklenmesini sağlayarak dinamik tablolar oluşturmanın yolunu açıyor. Bunun yanı sıra Tablolara bilgilendirici ilave talimatlar da eklenebiliyor.

aynı zamanda havalı görünüme sahip olan bu tabloların adeta her alanda kişiselleştirmeye açık olduğunu da belirtelim. Bundan Başka tabloların Responsive olması, masaüstü, tablet ve mobile yönelik ürünlerde kolayca kullanılabileceğini gösteriyor. Yazılım geliştiricilerin öbür ekran boyutları için bambaşka şablonlar kullanması ve responsive sorgular ayarlaması da olası.

 

https://webrazzi.com/wp-content/uploads/2019/01/interactive.mp4

ApexCharts, yukarıda bahsettiğimiz yakınlaştırma, gezinme ve kaydırma özelliklerinin ötesinde interaktif bir tecrübe sunuyor. Birden fazla hızlı için data setlerinin görünürlüğü tek bir düğme ile ayarlanabilirken, kullanıcıların veri göstergelerinde dolaşırken bilgilendirici notları görüntülemesi de sağlanıyor. Tüm bu seçenekler sayesinde veri odağındaki iletişimin daha etkili olması da sağlanıyor.

ApexCharts’ın dinamik olması da öne çıkan özelliklerinden biri. Böylece seçimlerinize göre veri yükleyebiliyor ve bu seçimlere dayanan yeni tablolar oluşturabiliyorsunuz. Bu nitelik tamamen verilerinizi interaktif ayla getirebiliyorsunuz.

https://webrazzi.com/wp-content/uploads/2019/01/dynamic-selection-mp4.mp4

Havalı tasarım ve özelliklerin ötesinde ApexCharts, çok sayıda data göstergesini işleme konusunda da yüksek performans gösteriyor. Bunu siteye eklemeden önce test etmeniz de mümkün. Tasarım tarafında ise tablolara gradyenler, görseller, desenler ve gölgeler eklenerek kişiselleştirme sağlanabiliyor. aynı zamanda 10’dan artı tek paletine sahip olan bu tabloların web sitenizle ahenk göstermesi ekip tarafından önemseniyor.

Eğer siz de web sitenizde ApexCharts’a bir talih belirlemek isterseniz, web sitesini ziyaret ederek demo tablolarını inceleyebilirsiniz. Siteye eklemeden önce tüm geliştirme süreçlerini, katkıda bulunanları ve geriye doğru kalan tüm detayları tahlil etmek için GitHub sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

ApexCharts

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved