Kişisel Web Blog

Ant Financial 700 milyon dolara WorldFirst’ü satın alabilir

03.01.2019
157
Ant Financial 700 milyon dolara WorldFirst’ü satın alabilir

Alibaba’nın parasal servisler şirketi Yemin Financial, uluslararası para transfer girişimi WorldFirst’ü satın alabilir. başlangıçta Sky News’de bulunan habere kadar, Yemin Financial ve WorldFirst birkaç aydır satın alma görüşmelerini sürdürüyor.

Anlaşmanın gerçekleşmesi halinde Ant Financial’ın WorldFirst için 700 milyon dolar değer ödeyeceği tahmin ediliyor. Eski Citibank çalışanları Jonathan Quin ve Nick Robinson’ın 2004 yılında kurduğu uluslararası para transferi girişimi, bugün dünya genelinde 600 çalışana sahip. Londra merkezli girişim bugün takvim 15 milyar dolarlık bir hacimle çalışıyor. Regülasyonlara harmoni konusunda lisanslarını alan WorldFirst’ün hali hazırda ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Singapur ve Hong Kong’da alt şirketleri ve gerekli lisansları bulunuyor.

Dünyanın farklı yerlerinde ofisleri yer alan WorldFirst, Yemin Financial için önemli bir stratejik yatırım olacak. Alibaba’nın amacı Alipay’i global bir ayla getirmek. Bu anlamda yaptığı satın almalarla birlikte bu markaları Alibaba’nın altyapısına bağlamış olacak. Bu Nedenle Alibaba’nın Alipay’i uluslararası bir büyümeyi yaptığı satın almalarla sağlamış olacak.

Ant Finacial, daha önce ABD merkezli MoneyGram’ı satın almıştı. Eğer Ant Financial bu satın almayı gerçekleştirirse son dönemde milletlerarası para transferi girişimlerine yapılan önemli yatırımlara da bir yenisi eklenmiş olacak. Hatırlayacağınız üzere son dönemde TransferGo ve TransferWise‘a gelen yatırımları haberleştirmiştik. Uluslararası para transferi alanında rekabetin yükseldiğini de anlatmak muhtemel.

Alibaba Ant Financial WorldFirst

Favorilere Ekle

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved