Kişisel Web Blog

Amazon, akıllı Router üreticisi Eero girişimini satın aldığını duyurdu

12.02.2019
199
Amazon, akıllı Router üreticisi Eero girişimini satın aldığını duyurdu

Nesnelerin interneti konusunda kayda değer adımlar atan Amazon, yeni bir satın alma haberi ile karşımızda. Amazon, San Francisco merkezli Router üreticisi Eero girişimini satın aldığını duyurdu. Ev kullanımı için akıllı Wi-Fi yönlendiricileri üreten bir işyeri olan Eero, kullanıcıların daha iyi bir akıllı ev deneyimi yaşamalarına ihtimal tanıyor.

Amazon’un sesli asistanı olan Alexa uyumlu cihazların bağlanmasını daha da kolaylaştıracak olan Eero, Amazon’un nesnelerin interneti üstünde yapacağı çalışmaları daha da hızlandıracak gibi görünüyor. Satın alma anlaşmasını finansal detayları ile ilgili bir data paylaşılmadığını da ekleyelim.

2016 yılında 50 milyon dolar yatırım aldı

başlangıçta 2014 yılında karşımıza çıkan Eero, ilk ürününü tanıttığında 48 saat içinde 1 milyon dolarlık ön satış yaparak teknoloji dünyasının dikkatini çekmeyi başarmıştı. 2016 yılının Mayıs ayında ise bir yatırım haberi ile karşımıza çıkan girişim, Menlo Ventures ve IndexVentures liderliğinde 50 milyon dolar yatırım almıştı. Geçtiğimiz yıl ise huzursuz bir dönem geçiren şirket, 30 çalışanı ile yollarını ayırmıştı.

Eero ekibinden ve ürettikleri çözümlerden fazla etiklendiklerini dile getiren Amazon yöneticisi Dave Limp, akıllı konut deneyiminin daha da kolaylaşabileceği konusunda Eero ekibi ile müşterek bir vizyona sahip olduklarının da altını çizdi. Tek bir yönlendirici cihaz yerine, bütün bir evi veya daireyi enerjik bir Wi-Fi sinyali ile kaplamak için birden artı erişim noktası kullanan Eero, mobil başvuru formu aracılığı ile de yoklama edilebiliyor.

Amazon Eero

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved