Kişisel Web Blog

8,5 milyon kullanıcıya ulaşan Morhipo.com, 2018’de cirosunu yüzde 40 artırdı

03.01.2019
142
8,5 milyon kullanıcıya ulaşan Morhipo.com, 2018’de cirosunu yüzde 40 artırdı

Türkiye’nin kayda değer e-ticaret sitelerinden biri olan Morhipo.com, 2018 yılında sipariş sayısını yüzde 22 artırırken aza sayısını ise yüzde 26 artırdı. 8,5 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Morhipo.com’un cirosu ise yüzde 40 arttı.

2019’da yurt dışına açılmayı planlayan Morhipo.com, bu süreçte dijital dönüşüme ve AR-GE’ye yük vereceğini de açıkladı. Site trafiğinin yüzde 80’inin mobilden gerçekleştiğini bildiren Morhipo.com Genel Müdürü Şule Kuban, 44 kişiden oluşan AR-GE ekiplerinin dijital dönüşüm ve mobil geliştirmeler konusunda projeler ürettiğini, müşterilerinden aldıkları geri bildirimlerle alışveriş deneyimini sürekli iyileştirmek için çalıştıklarını ve önümüzdeki yıl da çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Mobilin toplam cirodaki payı yüzde 75

Şule Kuban, Morhipo.com’da en büyük yatırım yaptıkları alanın mobil olduğunu söylüyor. Trafiklerinin yüzde 80’inin mobilden geldiğini belirten Kuban, mobil cirolarının son iki senede takriben yüzde 640 yükseldiğini ve mobilin toplam ciro içindeki payının yüzde 75’e çıktığını açıklıyor. 2019’da dijital dönüşüm ve AR-GE’yi de odak konuları arasına bölge Morhipo.com, Türkiye’deki faaliyetlerini dünyanın farklı alanlara yönlendirilmiş bölgelerine taşımayı planlıyor.

2019’un başında Morhipo.com’un ihracat operasyonlarına açtırmak üzere hazırlıkların tamamlandığını da belirtelim. Şirket Avrupa, MENA bölgesi ve Rusya’daki operasyonlarına ise az kalsın aynı zamanlı olarak başlayacak. Ayrıca Morhipo.com’un öbür bölgeler için ayrı meslek ortaklarıyla stratejik modeller kurduğunu da hatırlatalım.

Hem hatırlatalım; Morhipo.com, geçtiğimiz haftalarda kargo hizmetleri için Hepsiexpress’le meslek birliği yaptığını da açıklamıştı.

Morhipo Morhipo.com

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved