Kişisel Web Blog

2017’de ülkedeki operasyonlarını durduran Zomato, Türkiye pazarına yeniden giriyor

28.12.2018
409
2017’de ülkedeki operasyonlarını durduran Zomato, Türkiye pazarına yeniden giriyor

2017’nin Mayıs ayında, Türkiye’deki operasyonlarını durduran restoran rehberi Zomato, ülkedeki faaliyetlerine her tarafta başlıyor. Zomato Türkiye’de ilk meslek olarak İstanbul’daki 30 bin restoranın verilerini güncellemek için 20 kişiden oluşan bir takım kuruldu. Bu ekip iki ay gibi bir sürede 20 bin restoranın verilerini kapı kapı gezerek güncelledi ve listeledi. Zomato Türkiye’nin hedefinde ise İstanbul’daki 30 bin restoranın tümünün güncellemesinin Ocak sonunda tamamlanması yer alıyor.

Zomato’nun yenilen uygulamasına eskisine kıyasla yeni özellikler de eklendi. Bu özelliklerden ilki Zomato’yu bununla beraber bir “şehir halkı ve faaliyet rehberi”ne çeviren “Faaliyetler” sekmesi. Artık Zomato üzerinden kullanıcılar, böylece fazla farklı kategorideki etkinlikleri tüm detayları ile görüntüleyebiliyorlar. Zomato kullanıcısı, Etkinlikler kategorisine girdiği süre tarih ya da tarih aralığı seçerek arama, tek tuş yardımıyla faaliyet mekanı ile irtibat kurabilme gibi özelliklerden faydalanabiliyor. Zomato’da şu lahza itibarıyla dört belli başlı kategoride 273 adet canlı müzik, DJ performansı, stand-up gibi faaliyetler yer alıyor.

Zomato, Türkiye pazarına yeniden girerken yılbaşı etkinliklerini de es geçmemiş ve toplam 128 adet yılbaşı etkinliği arasından, kullanıcı datasını kullanarak belirledikleri popüler mekan ve etkinlikleri 3 adet derlemede toplamış. Yeni yılda tercih edeceğiniz planlara tarafından etkinlikleri de bu derlemelerde görmeniz mümkün oluyor.

2019 senesinde aktif olarak faaliyet göstereceğini açıklayan Zomato’nun yeni takım arkadaşları aradığını da belirtelim. Zomato’nun Türkiye özelindeki meslek ilanlarına sosyal medya hesaplarından ulaşmak muhtemel. Dileyenler CV’lerini email protected adresine de iletebilirler.

Zomato’yu iOS cihazlarınız için App Store‘dan, Android cihazlarınız için Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

zomato Zomato Türkiye

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved